niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraStartuje 37. edycja Bachanaliów Fantastycznych

Startuje 37. edycja Bachanaliów Fantastycznych

Już w piątek, 22 września, w Zielonej Górze rozpocznie się 37. edycja festiwalu dla miłośników fantastyki. Konwent potrwa trzy dni, a wszystkie wydarzenia odbędą się na Campusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jak co roku, pod koniec września, odbędą się Bachanalia Fantastyczne. Na uczestników festiwalu czeka wiele atrakcji, m.in. panele i prelekcje z pisarzami fantastyki, sesje RPG czy konkursy.

Nie zabraknie również gości. W najbliższych Bachanaliach udział wezmą – Nocny Marek (Marek Marcinkowski), dr Bartosz Gauza z Instytutu Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego, dr Tomasz Mrozek z Centrum Badań Kosmicznych PAN, dr Mateusz ]Wiśniewicz, przedstawiciele Starward Industries, grupa Raban oraz wiele innych.

fot. Canva Pro

Uczestnicy mogą zgłosić się także do konkursu Cosplay, którego wyniki zostaną ogłoszone 23 września. W tym roku poznamy zwycięzców w dwóch kategoriach – najlepszy strój oraz najlepsza scenka. W konkursie na najlepsze przebranie będą podlegać tylko te, które zostały przygotowane w minimum 80% samodzielnie.

Do dyspozycji uczestników będą także sale gamingowe z grami o różnej tematyce, z których korzystać mogą przez cały czas trwania festiwalu, czy czytelnia mangi. Każdy fan fantastyki znajdzie podczas konwentu coś dla siebie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.4 ° C
26.2 °
24.4 °
32 %
2.7kmh
96 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
19 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE