poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraStudenci UZ mistrzami Polski!

Studenci UZ mistrzami Polski!

Podczas Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym, dwoje studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego: Maja Jarosińska i Grzegorz Długosz zajęło I miejsce w konkurencji Pistolet Pneumatyczny MIX.

Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym rozgrywane były w dniach 27 września – 2 października 2022 r. we Wrocławiu. Jak już pisaliśmy we wstępie, brali w nich udział studenci UZ. Z sukcesami!

Konkurencja Pistolet Pneumatyczny MIX polega na strzelaniu do tarczy w duetach mieszanych. Każda z osób oddaje 20 strzałów na dystansie 10 m., a ich wyniki są sumowane. Dwie najwyżej notowane w rankingu pary przechodzą do finału. Para z wyższym wynikiem otrzymuje 2 pkt., z kolei w przypadku remisu każda para otrzymuje 1pkt. Finał trwa dopóki któraś z par nie uzbiera 16 pkt.

Uniwersytecki duet, który jest jednocześnie zespołem reprezentującym klub GWARDIA Zielona Góra, w finale zmierzył się ze strzeleckim małżeństwem,  Joanną i Tomaszem Wawrzonowskimi reprezentującymi klub FLOTA Gdynia. Na 3. miejscu uplasowały się zespoły ŚLĄSKA Wrocław oraz zespół ZAWISZY Bydgoszcz (przyznawane są 2. brązowe medale). Finał był bardzo wyrównany i pasjonujący. Do ostatniego strzału zespoły zmieniały się na prowadzeniu.

Przy stanie 14:14 zespół z Zielonej Góry wykazał się jednak większym opanowaniem i strzelając 2 razy w sam środek tarczy odniósł sukces nad bardziej faworyzowanym i doświadczonym małżeńskim duetem z Gdyni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
2.7 ° C
2.8 °
1.4 °
44 %
2.6kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE