poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraStudenci UZ wracają na uczelnie

Studenci UZ wracają na uczelnie

Na decyzję Rektora uczelni studenci czekali od kilku dni. Informację podsycił Parlament Studencki informując, że 12 stycznia pojawi się komunikat Jego Magnificencji Rektora. Nowego zarządzenia nie ma, są za to informacje.

Studenci liczyli, że w związku ze zwiększoną ilością zachorowań na COVID wszystkie zajęcia nadal będą zdalne i UZ przedłuży decyzję, którą wydał 18 grudnia. Nic takiego się nie wydarzyło. Dzisiaj prof. Wojciech Strzyżewski Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego poinformował, że utrzymuje w mocy Zarządzenie nr 126 z dnia 1 września 2021 roku.

Mówi ono o zajęciach i wykładach w trybie stacjonarnym, a w zdalnym jedynie w uzasadnionych przypadkach. Oznacza to, że studenci wracają na uczelnię.

– Z tego możemy wywnioskować, że aktualna liczba zakażeń oraz zgonów jest niewystarczająca, aby władze uczelni podjęły odpowiednie kroki. Narażanie studentów na zachorowanie na SARS-CoV-2 w okresie największej ilości zaliczeń, tuż przed sesją, jest zwyczajnie niestosowne. – pisze na profilu UZ Pani Wiktoria.

To władz uczelni najwyraźniej nie wzrusza. Rektor przypomniał jedynie o obowiązujących zasadach i noszeniu maseczek. Skąd więc informacja o nowym zarządzeniu (komunikacie) Rektora? Parlament studencki napisał o tym wczoraj wieczorem

– Informacja o wcześniej wymienionym komunikacie została wysłana wczorajszego ranka poprzez system Studnet do studentów kierunku prawo przez Panią kierownik Biura Obsługi Studenta nr 1 (…) Z nieukrywanym zaskoczeniem obserwujemy zaistniałą sytuację, jednak wyrażamy nadzieję na wyjaśnienie tego nieporozumienia. – czytamy na profilu studentów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.4 ° C
5.4 °
4.5 °
46 %
5.9kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE