poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSzpital Uniwersytecki ma nowego belwederskiego profesora

Szpital Uniwersytecki ma nowego belwederskiego profesora

Dr hab. n. med. Marcin Zaniew, kierownik Klinicznego Oddziału Pediatrii z Pododdziałami: Endokrynologii, Diabetologii i Nefrologii Dziecięcej otrzymał właśnie tytuł profesora nadawanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To duże wyróżnienie dla lekarza Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Prof. dr hab. n. med. Marcin Zaniew urodził się w Wilnie, ale Szkołę Podstawową nr 14 oraz I Liceum Ogólnokształcące ukończył już w Zielonej Górze. Lekarskie szlify zdobywał na poznańskim Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego i z tym miastem związane były początki jego kariery zawodowej. Specjalista nefrologii i pediatrii dziecięcej z naszym szpitalem związany jest od 2018 r. Obok pracy na oddziale dziecięcym prof. Zaniew pełnił m.in. funkcję pełnomocnika prezesa zarządu ds. tworzenia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Chcemy zbudować tutaj taką rodzinną atmosferę. Jeśli chodzi o oddział pediatrii z pododdziałami endokrynologii, diabetologii i nefrologii dziecięcej, te pododdziały dodaliśmy, mimo że one tak naprawdę w pewnym sensie funkcjonowały w strukturach Klinicznego Oddziału Pediatrii. To są dziedziny, które rozwijamy już od jakiegoś czasu. Oprócz tego oddział będzie świadczył usługi w zakresie pediatrii ogólnej, czyli pracujemy w trybie ostrodyżurowym, planowym, przyjmujemy dzieci z różnego rodzaju schorzeniami wieku dziecięcego. Jeśli chodzi o nefrologię, chciałbym dodać, że dzięki obecności świetnego zespołu chirurgów i urologów dziecięcych mamy możliwość stworzenia już znanego w Polsce ośrodka leczenia i diagnostyki kamicy moczowej u dzieci. Kadrę oddziału stanowią specjaliści i rezydenci. To osoby, które już za chwilę – mamy taką nadzieję – podejmą pracę na naszym oddziale – mówił profesor podczas otwierania Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Profesor jest obecnie także kierownikiem Katedry Pediatrii Collegium Medicum i właśnie za działalność dydaktyczną odznaczony został Medalem Komisji Narodowej. Wielokrotnie był też nagradzany przez rektora zielonogórskiej uczelni, a także przez Polskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej, które przyznało profesorowi tytuł Wybitny Naukowiec. Jest autorem wielu publikacji naukowych m.in. w jednych z najbardziej prestiżowych pism: New England Journal of Medicine, Nature Genetics i The American Journal of Human Genetics.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE