sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraTrwa wyburzanie wiaduktu na Alei Zjednoczenia

Trwa wyburzanie wiaduktu na Alei Zjednoczenia

Ogromne maszyny od wczoraj kruszą beton na Alei Zjednoczenie burząc wiadukt, który tyle lat służył zielonogórzanom. Ekspertyza nie zostawia pozostawiła jednak wątpliwości, obecny obiekt trzeba zburzyć.

Najpierw miał być remont, którego wykonania po przetargu podjęło się konsorcjum firm PBW Inżynieria Wrocław i DROMOSTTOR Sp. z o.o. z Lwówka Śląskiego. Niestety szybko okazało się, że wiadukt zbudowany w 1977 roku nie nadaje się do użytkowania. Prezydent Janusz Kubicki przewiduje, że odbudowa całego obiektu to blisko 100 mln zł.

Zastanawiam się gdzie był monitoring obiektów takich jak wiadukt? Jak to jest, że miasto zlecając remont nie miało pełnej świadomości, w jakim stanie są obiekty konstrukcyjne w Zielonej Górze – pytał radny Marcin Pabierowski blisko miesiąc temu na antenie Radia Zielona Góra.

Rozbiórka elementów wiaduktu została podzielona na dwa etapy, w pierwszej kolejności zostanie rozebrany ustrój nośny obiektu w kierunku Przylepu (żeby zobrazować – przęsło nad koleją oparte jest na podporach 7 i . W drugim etapie zostanie rozebrane przęsło nr 8 następnie 7 (to nad koleją) oraz przęsła od 6 do 1 (czyli od linii kolejowej w kierunku Castoramy).

Podwykonawca zadania remontu wiaduktu ma 3 miesiące na dokonanie rozbiórki.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
10.1 ° C
11.4 °
7.3 °
40 %
5.9kmh
95 %
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE