sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraUtrudnienia na ul. Batorego i Kupieckiej jeszcze trochę potrwają

Utrudnienia na ul. Batorego i Kupieckiej jeszcze trochę potrwają

Od końca kwietnia zamknięty jest odcinek ulicy Batorego (tuż za rondem Anny Borchers do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego), a od początku sierpnia – ulica Kupiecka (od skrzyżowania z ulicą Zamkową do skrzyżowania z ulicą Bohaterów Westerplatte i aleją Wojska Polskiego). Utrudnienia związane są z remontem sieci wodociągowej.

Prace remontowe odcinka ulicy Batorego miały potrwać do końca czerwca, jednak droga dalej nie jest przejezdna. Jak tłumaczył Norbert Jaworski z Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji, teren przeprowadzania prac jest trudny ze względu na położenie obu remontowanych odcinków w centrum miasta, z czym wiąże się duże zagęszczenie sieci.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

Wykonawca ma zawartą umowę ze spółką do końca listopada i to tej pory powinny zostać otwarte obie drogi. Jest jednak szansa, że ulica Batorego będzie przejezdna nieco szybciej. Tam obecnie szykowane są już roboty odtworzeniowe, więc niedługo na tym odcinku powinna pojawić się już nowa nawierzchnia. Droga może zostać otwarta już na przełomie września i października.

Natomiast na ulicy Kupieckiej dokończane jest tworzenie sieci. Wykonawca układa kanalizację deszczową, a po niej nastąpią prace odtworzeniowe.

Obie te drogi są remontowane w ramach inwestycji z projektu „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra – etap I”, którą realizuje spółka Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
12.8 ° C
12.9 °
12.8 °
47 %
2.6kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
19 °
pon.
22 °
wt.
24 °
śr.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE