niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraWracają pikniki zdrowia. Wiemy kiedy będzie pierwszy.

Wracają pikniki zdrowia. Wiemy kiedy będzie pierwszy.

Pikniki zdrowia to imprezy plenerowe, które od kilku lat służą promocji zdrowego trybu życia, profilaktyki i zapoznaniu się z ofertą lubuskich szpitali. 20 kwietnia odbędzie się pierwszy z zaplanowanych na ten rok. Odbędzie się w parku Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Impreza odbędzie się w ramach Lubuskiego Kongresu Zdrowia, który będzie odbywał się w dniach 20-21 kwietnia. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Jak czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego na najmłodszych czeka nauka pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym. Szkolenie przeprowadzą specjaliści ze Stowarzyszenia Ratowników Medycznych „Medyk” oraz ich specjalny wysłannik – pluszowy Ratmiś. Przedszkolaki nauczą się, jak wezwać pomoc przez telefon, co mówić w trakcie rozmowy z dyspozytorem. Zaglądną także do wnętrza karetki. Najmłodsi będą mieć także okazję do skorzystania z gier i zabaw zręcznościowych.

Z kolei na stoisku Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. będzie można zobaczyć, jak wygląda i pracuje legendarny już robot da Vinci. Dzięki niemu lekarze mogą wykonywać bardzo skomplikowane operacje chirurgiczne z zakresu urologii, ginekologii czy chirurgii bariatrycznej. Robot pomaga też w diagnozie i opiece nad chorymi skracając czas rekonwalescencji. Jego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej i staraniom Zarządu Województwa Lubuskiego. Na stoisku gorzowskiego szpitala będzie można też zobaczyć, do czego służą specjalne okulary 3D, które lekarze wykorzystują podczas operacji. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze Drzonkowie zaprosi na strzelanie laserowe.

Jednym z elementów Pikniku będą warsztaty dotyczące uzależnień behawioralnych dla pedagogów i psychologów pracujący na co dzień z młodzieżą. Zajęcia poprowadzą terapeuci z Ośrodka dla Osób Uzależnionych w Nowym Dworku.

Dodatkowo stoiska Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie, Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu, Przychodnia MEDKOL, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze, Ośrodek dla Osób Uzależnionych w Nowym Dworku.

Lubuski Piknik Zdrowia odbędzie się w środę, 20 kwietnia 2022 r. w godz. 10.30 – 14.00


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
18.4 ° C
18.4 °
17.8 °
46 %
2.2kmh
17 %
niedz.
19 °
pon.
21 °
wt.
24 °
śr.
26 °
czw.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE