sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraWysokie miejsce Uniwersytetu Zielonogórskiego w amerykańskim rankingu

Wysokie miejsce Uniwersytetu Zielonogórskiego w amerykańskim rankingu

Bardzo wysokie miejsce zajął Uniwersytet Zielonogórski w rankingu amerykańskiego US News & World Raport, który sklasyfikował 2000 najlepszych uniwersytetów na świecie. Wśród polskich uczelni wyższych zajmujemy 5 miejsce.

Uniwersytety ze Stanów Zjednoczonych i ponad 90 innych krajów zostały sklasyfikowane na podstawie 13 wskaźników, które mierzą ich wyniki w badaniach akademickich oraz reputację w skali globalnej i regionalnej – czytamy we wstępie do rankingu.

Faktycznie wśród najważniejszych kryteriów przyjmuje się m.in. globalna reputacja badawcza, reputacja badań regionalnych, publikacje, książki, konferencje, wpływ cytowań itd. Wynik wszystkich wskaźników dał Uniwersytetowi Zielonogórskiemu 5 miejsce w Polsce, 318 miejsce w Europie i 801 miejsce na świecie.

Wysokie miejsce zawdzięczamy przede wszystkim znormalizowanemu wpływowi cytowań gdzie plasujemy się nawet na 31 miejscu na świecie, ale także dzięki współpracy międzynarodowej reputacji badań regionalnych.

Najlepszą szkołą wyższą w Polsce został Uniwersytet Jagielloński przed Uniwersytetem Warszawskim. Na świecie najlepszy okazał się Harvard University. Na drugim miejscu był Massachusetts Institute of Technology (MIT), a następnie Stanford University

Ranking powstał po raz dziewiąty, wcześniej przez blisko 40 lat klasyfikowano jedynie uczelnie amerykańskie. US News & World Report jest trzecim najbardziej poczytnym magazynem opinii w USA, zaraz po Newsweeku i Time.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
18.6 ° C
18.9 °
15.4 °
37 %
5.7kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE