piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWystawa i debata pt. „Dziedzictwa Ziem Zachodnich i Północnych”

Wystawa i debata pt. „Dziedzictwa Ziem Zachodnich i Północnych”

Od 29 października na zielonogórskim deptaku mieszkańcy mogą zobaczyć wystawę pt. „Dziedzictwa Ziem Zachodnich i Północnych”. Wernisaż odbędzie się w piątek, 3 listopada, a po nim można wybrać się na debatę o tym samym tytule.

Wstawa poświęcona dziedzictwu Ziem Zachodnich i Północnych stanęła na zielonogórskim deptaku tuż przy Ratuszu 29 października. Mieszkańcy i turyści będą mogli ją oglądać do 22 listopada.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 3 listopada, o godzinie 10:00 przy zielonogórskim ratuszu. A następnie uczestnicy mogą iść na debatę pt. „Dziedzictwa Ziem Zachodnich i Północnych”, która będzie miała miejsce w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Licealnej 9 w sali 205.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

fot. Joanna Nawlicka

W debacie wezmą udział przedstawiciele Instytutu Zachodniego w Poznaniu, przedstawiciele konsorcjum pn. Sieć Ziem Zachodnich i Północnych oraz historycy – członkowie Lubuskiego Towarzystwa Naukowego. Początek spotkania jest przewidziany na godzinę 10:45.

Wystawę wcześniej można było zobaczyć w Opolu, a po zakończeniu jej w Zielonej Górze, pojedzie do Wrocławia. Ekspozycja została przygotowana przez Sieć Ziem Zachodnich i Północnych. Zwiedzający mogą zobaczyć, co istniało wcześniej, odkryć zawartość walizek, które zostały tu przywiezione, dostrzec efekty nowego rozwoju oraz przypomnieć sobie o tym, co zostało utracone po II wojnie światowej.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

fot. Joanna Nawlicka

Ekspozycja jest czynna całą dobę i jest dostępna w językach polskim oraz angielskim. Do jej zwiedzania nie potrzebujemy przewodnika, można to robić samodzielnie.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE