piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZielonogórska intryga kryminalna

Zielonogórska intryga kryminalna

Jak bogaty jest kryminalny świat Zielonej Góry? Na to pytanie postara się odpowiedzieć mediateka Góra Mediów, która lada moment zaczyna projekt. Będą spotkania autorskie, wystawa, rozmowy z prokuratorem, wspólne granie w planszówki kryminalne…

Projekt „Cztery noce i jeden dzień z kryminałem. Zielonogórska intryga kryminalna” odbywać się będzie w Tygodniu Bibliotek. Czytelnicy odkryją Zieloną Górę oczami bohaterów książek zielonogórskich autorów kryminałów, powędrują po ciemnych zaułkach i zakamarkach miasta szlakiem wytyczonym przez wiekowe pocztówki, poznają mroczną historię miasta, miejsca kaźni „czarownic”.

W programie (wydarzenia będą odbywać się w mediatece Góra Mediów, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9):

  • 10 maja, godz. 18.00 – „Jakie szwindle kryje miasto Grünberg?” – spotkanie autorskie z Alfredem Siateckim.
  • 11 maja, godz. 18.30 – „Dlaczego prokurator nie pisze książek kryminalnych?” – spotkanie z prokuratorem Zbigniewem Fąferą.
  • 13 maja, godz. 18.00 – „Dobry/zły policjant! [Depresja gliniarza]” – spotkanie autorskie z Marcinem Radwańskim.
  • 14 maja, godz. 11.00-15.00 – Sobota z kryminalnymi planszówkami – wspólne granie z ZKF Ad Astra.
  • 16 maja, godz. 18.00 – Wystawa pocztówek z Grünbergu z kolekcji dra Bartłomieja Gruszki i wykład dr Aliny Polak-Woźniak z Muzeum Ziemi Lubuskiej „Przestępstwa kryminalne w Zielonej Górze (XVII-XIX w.)”
  • 24 maja, godz. 18.00 – „Seryjni mordercy to moja specjalność!” – spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim.

– Są takie miejsca w naszym mieście, które mają złą sławę i wywołują dreszczyk emocji. Dlaczego więc nie pokusić się o stworzenie mrocznej sławy Zielonej Góry na miarę Londynu i Kuby Rozpruwacza, nie stworzyć „szlaku zbrodni i ciemnych interesów wrednych typów” jak to zrobili w Sztokholmie fani trylogii „Millenium” szwedzkiego pisarza Stiega Larssona albo wreszcie odkryć niechlubną historię miasta, jak to uczynił pisarskim talentem Marek Krajewski ze swoim Breslau. Zielona Góra może stać się nie tylko stolicą kryminału, ale również stworzyć atrakcyjny szlak turystyczny, a zaproponowane wydarzenia dopełnią uroczystości obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich. – czytam na wydarzeniu w mediach społecznościowych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
23.4 ° C
23.4 °
22.3 °
50 %
4.7kmh
100 %
pt.
23 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE