piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej

Od 30 czerwca Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna będzie się znajdować w Szpitalu Uniwersyteckim w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, a nie w Stacji Pogotowia Ratunkowego na ul. Chrobrego.

Czym jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna? Jest przedłużeniem podstawowej opieki zdrowotnej. Korzystamy z niej bezpłatnie i bez skierowania, gdy nasz lekarz rodziny nie pracuje. Nie obowiązuje tutaj rejonizacja! Zgłaszamy się tam w sprawie:

  • nagłego zachorowania,
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy,
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Czego nie uzyskamy? W ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej nie uzyskamy:

  • wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem,
  • recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,
  • rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia,
  • skierowania do specjalisty.

Kiedy korzystamy? Ambulatorium przy szpitalu  pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy przez całą dobę, czyli od godz. 8.00 do 8.00 dnia następnego.

Jak dojechać? Do ambulatorium pacjent dojeżdża  we własnym zakresie. Wjazd na teren szpitala od ul. Zyty i następnie kierujemy się do budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. W wyjątkowych przypadkach świadczenia są udzielane w domu pacjenta.

Uwaga! Pacjenci, którzy mają zlecone leki w iniekcji (zastrzyki) w święta i dni wolne od pracy, czyli wtedy, gdy ich przychodnia POZ nie pracuje, powinny zgłosić ten fakt najpóźniej w czwartek, kontaktując się telefonicznie z ambulatorium w godzinach jego pracy.

Kontakt

Tel. 68 3000 800, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne przez całą dobę.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE