piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZielonogórscy policjanci uratowali mężczyźnie życie

Zielonogórscy policjanci uratowali mężczyźnie życie [FILM]

W piątek, 6 października, do zielonogórskiego dyżurnego dotarła informacja o młodym mężczyźnie, który potrzebował pilnej pomocy. Do akcji poszukiwawczej włączyli się policjanci z Zielonej Góry i Krosna Odrzańskiego. Dzięki szybkiej reakcji udało się uratować życie młodego człowieka.

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna znajdował się w okolicach Krosna Odrzańskiego. Tam znaleźli go aspirant sztabowy Marcin Trzebiński i aspirant Paweł Krembuszewski. Z relacji policjantów wynika, że gdy mężczyzna zauważył policjantów idących w jego stronę, włączył silnik i gwałtownie ruszył. Chciał odjechać przez pobliską łąkę w stronę głównej drogi, jednak to mu się nie udało. W okolicy było ciemno i wjechał prosto do rowu. Samochód, w którym się znajdował, zatrzymał się na lewym boku, co uniemożliwiło mężczyźnie wyjście z auta.

Policjanci od razu rozpoczęli akcję ratunkową. Wybili szybę od strony pasażera, ponieważ drzwi samochodu były zamknięte i zablokowane od wewnątrz. Następnie wyciągnęli nieprzytomnego mężczyznę i rozpoczęli pierwszą pomoc, oczekując na przyjazd karetki pogotowia.

Poszkodowany odzyskał przytomność przed przyjazdem ratowników, lecz po pierwszych badaniach zdecydowano o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

Lubuska Policja opublikowała nagranie z tego zdarzenia:

Nagranie Lubuskiej Policji (zielona-gora.policja.gov.pl).

Jednocześnie policja apeluje: Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Trzeba zadzwonić na numer alarmowy 112, jeśli uważamy, że życie lub zdrowie innej osoby jest zagrożone.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE