poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej

Zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej

Od kilku dni zielonogórscy kierowcy muszą uważniej patrzeć na znaki. Policja informuje, że w kilku miejscach zmieniła się organizacja ruchu. Największa zmiana miała jednak miejsce na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej, na której dosyć często zdarzały się wypadki.

Jadąc ulicą Bohaterów Westerplatte nie skręcimy już w lewo w ulicę Ułańską. Zmiany nastąpiły w obu kierunkach jazdy. Przy drodze pojawiły się znaki zakazu tego manewru. Dwa z nich umocowane są przy sygnalizacji świetlnej, jednak kierowcy jeżdżą na pamięć i nie zwracają na nie uwagi.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciami.)

Gdy byliśmy na miejscu, w odstępie zaledwie dwóch minut zauważyliśmy dwóch kierujących pojazdami, którzy wykonali zakazany już manewr skrętu w lewo na tym skrzyżowaniu. Pojechali tak nawet pomimo użycia klaksonu przez pozostałych uczestników ruchu drogowego.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciami.)

Jadąc w kierunku centrum, można zauważyć jeszcze jeden dodatkowy znak, który pokazuje alternatywną trasę umożlwiającą wjechanie na ulicę Ułańską, a następnie, np. aleję Niepodległości. Kierowcy muszą skręcić w prawo w stronę Dworca Autobusowego i zawrócić na rondzie łączącym ulice Ułańską i Dworcową.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

fot. Joanna Nawlicka

Kierujący pojazdami z centrum w stronę Dworca Głównego, aby wjechać w dolną część ulicy Ułańskiej, muszą natomiast jechać prosto w stronę ronda łączącego ulice Bohaterów Westerplatte i Chrobrego i albo zawrócić z powrotem na ulicę Bohaterów Westerplatte i skręcić na skrzyżowaniu w prawo, albo wjechać w ulicę Dworcową i na kolejnym rondzie wjechać w ulicę Ułańską.

O zakazie skrętu w lewo na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej informują także znaki poziome. Co prawda stare oznakowanie pozostało, ale strzałki informujące o możliwości wykonania manewru skrętu w lewo zostały przekreślone jaskrawym kolorem.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciami.)

Jak poinformowała zielonogórska policja, decyzja o zlikwidowaniu lewoskrętów na tym skrzyżowaniu została podjęta z powodu licznych zdarzeń drogowych, które miały na nim miejsce. O jednym z takich wypadków pisaliśmy pod koniec października TUTAJ. Decyzję tę podjął zarządca drogi po konsultacjach z zielonogórską drogówką.

Jednocześnie policjanci apelują, aby nie jeździć na pamięć i zwracać uwagę na zmianę oznakowania. Jednak jadąc ulicą Bohaterów Westerplatte, nie da się wcześniej zobaczyć żadnego znaku ostrzegawczego o zmianie organizacji ruchu. Jedynie znaki zakazu znajdujące się tuż przy skrzyżowaniu.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE