poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Okres Święta Zmarłych to czas wzmożonego ruchu w rejonach cmentarzy oraz na drogach do nich przyległych. Funkcjonariusze będą pomagać kierowcom i pieszym sprawnie dotrzeć do cmentarzy i bezpiecznie z nich powrócić.

W najbliższych dniach na drogach spotkamy więcej patroli ruchu drogowego. Organizacja ruchu w rejonie cmentarzy będzie zmieniona. Nie jedźmy na pamięć, zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg. Nad bezpieczeństwem będą czuwali policjanci wspomagani przez inne służby.

Cmentarz w Żarach
Do cmentarza przy ulicy Szpitalnej w Żarach będzie można dojechać ulicą Słowackiego. Ulicą Szpitalną, od strony ulicy Żagańskiej do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Dojazd do cmentarza będzie również możliwy ulicami Boya-Żeleńskiego, Dąbrowskiego które na czas trwania zmiany organizacji ruchu drogowego będą ulicami jednokierunkowymi oraz Słowiczą. (Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać od 30 października do 3 listopada). Do ulicy Szpitalnej nie będzie możliwy wjazd od ulicy Akacjowej (od strony działek ogrodowych-przejazdu kolejowego).


Parkingi jak co roku zlokalizowane będą na ulicy Szpitalnej, na odcinku od ulicy Żagańskiej do ulicy Sienkiewicza oraz dwa parkingi przy cmentarzu. Wyjazd z głównego parkingu będzie odbywał się ulicami: Łokietka i Konopnickiej w kierunku Alei Wojska Polskiego, natomiast z drugiego parkingu położonego przy cmentarzu będzie możliwy ulicami: Słowiczą i Warsztatową w kierunku ulicy Żagańskiej.


W związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu pojazdów zwracamy się z prośbą o niedojeżdżanie do samego cmentarza oraz korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Żarach, Przystanek autobusowy zlokalizowany będzie na ulicy Żagańskiej w rejonie byłego klubu garnizonowego. W rejonie cmentarza, na ulicy Szpitalnej wyznaczony zostanie również postój „TAXI” ( na nowym parkingu w rogu cmentarza).

Cmentarz w Kunicach:
Dojazd do cmentarza poprowadzony zostanie drogą jednokierunkową od ulicy Pułaskiego, za skrzyżowaniem z ulicą Marszowską, a wyjazd ulicą Pionierów w kierunku ulicy Pułaskiego.

Cmentarz w Lubsku:
Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od dnia 29 października do 2 listopada 2022 roku.
-ulica Pokoju na odcinku od ulicy Szpitalnej do ulicy Jodłowej będzie wyłączona z ruchu,
– ulica Szpitalna od skrzyżowania z ulicą Poznańską do ulicy Warszawskiej będzie jednokierunkowa,
– ulica Jasna i Pokoju będą jednokierunkowe w kierunku obwodnicy miejskiej,
-ulica Krótka będzie wyłączona z ruchu,
Główny parking będzie znajdował się przy ulicy Szpitalnej.

Z uwagi na to, iż szybko robi się szaro i ciemno mundurowi przypominają również o noszeniu odblasków przez pieszych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w mieście, a w szczególności w małych miejscowościach, gdzie cmentarze usytuowane są często w niewielkiej odległości od drogi.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-2.6 ° C
1.2 °
-2.6 °
92 %
2.2kmh
100 %
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE