czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraZnamy wyniki ogólnopolskiego konkursu. Zwycięzcą student architektury z UZ!

Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu. Zwycięzcą student architektury z UZ!

Zbigniew Strenk, student pierwszego roku studiów magisterskich architektury na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska zdobył główną nagrodę na ogólnopolskim konkursie Green Building Awards 2022 w kategorii Najlepszy studencki projekt ekologiczny.

Uznanie jury zdobyła praca dyplomowa studenta pt. „WOOD-HABITAT – zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej wykonany w technologii drewna klejonego krzyżowo”, przygotowana pod kierunkiem dr inż. arch. Justyny Juchimiuk oraz mgr inż. arch. Michała Golańskiego.

Zgłoszone projekty oceniano pod kątem walorów związanych z budownictwem zrównoważonym i gospodarką o obiegu zamkniętym oraz zastosowanych rozwiązań architektonicznych i estetycznych. Jury pod uwagę wzięło ponadto aspekty społeczne i nowatorskie pomysły wykorzystane przez uczestników konkursu.

Wybór przyznania nagrody projektowi Zbigniewa Strenka uzasadniono następująco:

„WOOD-HABITAT to przykład proekologicznego budownictwa, który łączy aspekty architektoniczne, takie jak przemyślane układy funkcjonalne oraz liczne rozwiązania techniczne wkomponowane w atrakcyjny sposób w strukturę budynków, której konstrukcję zaplanowano wykonać w technologii drewna klejonego krzyżowo. Całość kompleksu skomponowano tak, aby uszanować przyrodę poprzez retencję wody oraz dużą ilość zieleni. Zadbano również o liczne atrakcje dla mieszkańców na świeżym powietrzu. WOOD-HABITAT to przykład, iż świadomość, jak powinna wyglądać przyszłość budownictwa ekologicznego, jest bardzo duża„.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, w skrócie PLGBC (Polish Green Building Council). Do tegorocznej edycji można było zgłaszać budynki projektowane i zrealizowane na terenie Polski w okresie od czerwca 2020 do czerwca 2022, a także wnętrza oraz modernizacje.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0 ° C
1.7 °
-0 °
46 %
2.5kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE