poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościSłubiceŚwięto Województwa w nowej odsłonie

Święto Województwa w nowej odsłonie

Aż pięć miejscowości znajdziemy na trasie tegorocznego Święta Województwa Lubuskiego. Nowa formuła imprezy to możliwość poznania bliżej regionu w wielu różnych miejscach. Inauguracja już w najbliższy piątek, 24 czerwca w Słubicach.

Impreza odbywa się pod patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak, przewodniczącego sejmiku Wacława Maciuszonka i przede wszystkim gospodarza starosty Leszka Bajona. Mieszkańcy Słubic i okolicznych miejscowości nie tylko będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą stoisk regionalnych, ale też wysłuchać świetnej muzyki.

Gwiazdami pierwszej edycji będą Lanberry, Andrzej Piaseczny oraz zespół Komodo. Cała warstwa muzyczna jest sygnowana współpracą ze stacją radiową RMF MAXXX.

– Tak się składa, że święto województwa lubuskiego, które już wkrótce odbędzie się w Słubicach, zbiega się z otwarciem najnowocześniejszego w regionie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – mówi starosta Leszek Bajon, zapraszając mieszkańców na piątkowe „Lato bez granic”.

Święto Województwa Lubuskiego odbędzie się w piątek, 24 czerwca 2022 r. na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – na stadionie bocznym. O godz. 16.00 rozpocznie się tu piknik. Wystąpią lokalni artyści. Tę część współorganizuje Słubicki Miejski Ośrodek Kultury oraz Kostrzyńskie Centrum Kultury. W programie także atrakcje dla dzieci: dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami. Dla smakoszy w każdym wieku – to, co food tracki mają najlepszego w menu.

Ponadto odbędzie się również Piknik Funduszy Europejskich na placu przed Collegium Polonicum w godzinach 11.30 – 16.00. Zaplanowano sporo atrakcji w tym strefę zabaw i animacji dla dzieci, strefę promocji zdrowia, strefę ekologicznego trybu życia i zielonej energii, bike bar (wykręć sobie koktajl!), strefę relaksu, foto budkę. Dodatkowo przygotowany będzie poczęstunek dla 800 uczestników pikniku!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA SŁUBICE

Słubice
zachmurzenie umiarkowane
0.3 ° C
0.3 °
0.3 °
91 %
0.5kmh
62 %
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE