piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzy Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy zniknie z Zielonej Góry?

Czy Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy zniknie z Zielonej Góry?

W styczniu 2023 roku kończy się 30-letnia umowa na dzierżawę działek i nieruchomości przy ul. Dąbrówki 15 c. To właśnie tam swoją siedzibę ma Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Miasto nie odpowiada na prośby o przekazanie budynku lub przedłużenie najmu.

– Osobiście w 2014 roku byłam u pana prezydenta. Oczywiście nie padły konkretne deklaracje dotyczące nieruchomości, ale prezydent był przychylny koncepcji przekazania budynku na własność WOMP-u. Powiedział jednak: „pani dyrektor, do 2023 roku mamy jeszcze sporo czasu”. A jak państwo widzicie, ten czas nam się kończy i teraz nie wiemy, czy dalej będziemy funkcjonować – mówi o sytuacji ośrodka jego dyrektor, lek. med. Bożenna Telec na konferencji prasowej.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy powstał z przekształcenia tzw. przemysłowej służby zdrowia. W 1993 r. przemysłowa służba zdrowia podpisała dwie umowy na 30 lat. Czynsz dzierżawny został opłacony z góry. Lekarze obawiają się, że w styczniu przyjdzie im się wyprowadzić. Warto zaznaczyć, że w tak zwanym międzyczasie zostało dokonanych szereg remontów i inwestycji w budynek. Za kwotę niemal miliona złotych przy wsparciu środków unijnych dokonano modernizacji budynku i dostosowania go do obowiązujących przepisów.

– W ciągu tych wielu lat mamy już bardzo dużą korespondencję z różnymi prezydentami. Ostatnio z prezydentem Januszem Kubickim, chociaż trudno to nazwać korespondencją, bo jest to raczej jednostronne wysyłanie próśb, wniosków, błagalnych listów, niestety bez odpowiedzi – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak – Ten ośrodek przede wszystkim służy mieszkańcom Zielonej Góry i podregionu zielonogórskiego – dodaje.

Samorząd wojewódzki na przestrzeni ostatnich 10 lat proponował różne rozwiązania, łącznie z zamianą budynku hali sportowej na ul. Chopina. Pełna dokumentacja i korespondencja dostępna jest TUTAJ.

– Pamiętam nasze apele o budowę komory hiperbarycznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Też pan oponował, sugerował różne kwestie, które stały na drodze do wybudowania tej komory. Sugerował pan, że są to ataki polityczne. Dzisiaj komora hiperbaryczna działa, obsługuje Lubuszan – nie muszą wyjeżdżać do Poznania, Wrocławia, Szczecina czy innych ośrodków, mogą korzystać z zabiegów na miejscu – mówił poseł Waldemar Sługocki i zaapelował o potraktowanie sprawy priorytetowo dla dobra mieszkańców.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
27.4 ° C
27.4 °
26.8 °
55 %
3.9kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
28 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE