czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinKto zrobi wieniec na dożynki?

Kto zrobi wieniec na dożynki?

27 sierpnia w Chlebowie odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminne. Urząd Gminy Gubin już zaprasza do przygotowania wieńców dożynkowych na konkurs.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy to stara tradycja. Podczas powiatowych dożynek w powiecie krośnieńskim każda gmina ma swojego reprezentanta. Natomiast najlepszy wieniec wybrany podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych jest później wysyłany na dalszy etap konkursu – na dożynki wojewódzkie, czyli Święto Plonów, które w tym roku odbędą się w Zwierzynie.

Zanim jednak do tego dojdzie, muszą odbyć się wspomniane Dożynki Powiatowo-Gminne, które w przypadku powiatu krośnieńskiego odbędą się w Chlebowie w gminie Gubin. Urząd gminy Gubin już zachęca do zgłaszania się do konkursu na dożynkowy wieniec:

„W związku z planowanymi Dożynkami Powiatowo – Gminnymi, które odbędą się tym razem w Chlebowie 27 sierpnia już dziś zapraszamy sołectwa, koła gospodyń wiejskich, grupy zorganizowane do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy Gminy Gubin – 2022”. Szczegóły oraz Regulamin konkury ogłoszone zostaną w najbliższym czasie. Jednakże jest to czas zbierania kłosów zbóż, z których wykonają Państwo wieńce. Warto się przygotować i wziąć udział w konkursie, gdyż jak co roku dla uczestników przewidziano nagrody.” – czytamy na stronie urzędu gminy w Gubinie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
15.6 ° C
16.2 °
13.9 °
89 %
2kmh
2 %
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
31 °
niedz.
33 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE