wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Okrągłe, kolorowe i piękne – kto zrobi najładniejszą pisankę?

Okrągłe, kolorowe i piękne – kto zrobi najładniejszą pisankę?

Coraz większymi krokami zbliża się Wielkanoc i jak co roku Muzeum Lubuskie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie na najładniejszą pisankę. Każdy chętny może przygotować swoje, wyjątkowe jajko, które następnie będzie oceniane przez jury.

Do konkursu można zgłosić zarówno wydmuszki jak i jajka ugotowane na twardo. Chodzi o to, aby były jak najpiękniej przyozdobione. Przygotować należy co najmniej pięć sztuk pisanek wykonanych wyłącznie tradycyjnymi technikami i oparte na tradycyjnych motywach. Komisja oceniać będzie jajka pod względem wierności tradycjom, wartości artystycznej, jakości wykonania i ogólnych walorów estetycznych.

Konkurs trwa do 13. marca. Pisanki należy dostarczyć do Spichlerza znajdującego się przy ulicy Fabrycznej (można to zrobić drogą pocztową). Jak informują organizatorzy: pisanki najlepiej zapakować w kartonowe pudła, dobrze zabezpieczyć i opisać jako „szkło”, by jak najlepiej chronić je w transporcie.

Nadesłane pisanki zostaną poddane ocenie komisji, która wybierze te najładniejsze. Później, dokładnie 2. kwietnia zostaną one pokazane na wystawie w Spichlerzu. Zwycięzcy zostaną też nagrodzeni.

Celem konkursu popularyzacja tradycji przygotowywania pisanek w okresie wielkanocnym, pogłębianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz przybliżenie kultury ukraińskiej i polskiej. Szczegóły oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie Muzeum Lubuskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE