poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieŚwiatła na Słubickiej zwiększą bezpieczeństwo

Światła na Słubickiej zwiększą bezpieczeństwo

Walka o sygnalizację świetlną na ulicy Słubickiej przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza w Krośnie Odrzańskim trwała bardzo długo. Światła zwiększą bezpieczeństwo na tym odcinku.

Sygnalizacja była instalowana przy ulicy Słubickiej w Krośnie Odrzańskim była już instalowana w zeszłym roku, ale trzeba było poczekać, żeby w końcu zostały uruchomione. Ostatnio odbyła się pierwsza próba uruchomienia świateł i sygnalizacja na wzbudzenie zadziałała.

Przypomnijmy, że walka o instalację tej sygnalizacji trwała bardzo długo. Przejście dla pieszych przy ulicy Słubickiej w Krośnie Odrzańskim, na odcinku między skrzyżowaniami z ulicą Mickiewicza i ulicą Henryka Sienkiewicza, jest miejscem, z którego często korzystają mieszkańcy, zwłaszcza młodsi – dokładniej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Dodajmy do tego, że ruch na drodze krajowej nr 29 przez Krosno Odrzańskie jest duży i często dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych…

Przez długi czas GDDKiA uznawała, że sygnalizacja świetlna przy Słubickiej nie jest potrzebna. W jednym z pism skierowanej do radnych z Krosna Odrzańskiego użyto kontrowersyjnej argumentacji – przez to, że nie doszło tam do śmiertelnego wypadku, to wprowadzenie takich rozwiązań nie jest potrzebne. W końcu jednak udało się wywalczyć inwestycję na Słubickiej, głównie za sprawą zaangażowania krośnieńskich radnych.

– W pierwszej kolejności muszę mocno zaznaczyć, ze sygnalizacja świetlna jest owocem ciężkiej pracy radnego Krystiana Forstera, którego całymi moimi siłami wspierałem po objęciu mandatu w 2014 roku – mówi radny Bartosz Zaborowicz. – Nie bez przyczyny tak walczyliśmy o światła na Słubickiej, ponieważ jako absolwenci SP 2, a później rodzice swoich dzieci, które tam uczęszczały, mieliśmy możliwość widzieć bezpośrednio jak niebezpieczna jest droga z ul. Osiedle Północne, całego osiedla królów jak również z bloków przy ulicy Metalowców. Natężenie ruchu samochodowego w naszym mieście się potęguje z roku na rok. Osiedla po drugiej stronie ulicy rozwijają się prężnie i przybywa coraz więcej nowych rodzin z dziećmi. Robi się po prostu mało bezpiecznie. Rano często rodzice odwożą swoje pociechy do szkoły ale popołudniu kiedy są w pracy, uczniowie muszą już liczyć jedynie na siebie. Ulica Słubicka miała już swoje ofiary związane z potrąceniami, nie chcemy aby kiedykolwiek się takie sytuacje powtórzyły, dlatego dbamy o coraz większe bezpieczeństwo. I pamiętajmy jeszcze o jednym ważnym aspekcie na takim przejściu czują się bezpieczniej również osoby dorosłe niejednokrotnie osoby starsze. Niezmiernie się cieszę, że po latach pisania wielu petycji, wniosków, pism oficjalnych i tych nieoficjalnych GDDKiA podjęła tak korzystną dla mieszkańców decyzję.

Interpelacje w sprawie sygnalizacji świetlnej wystosowywał również radny Piotr Garczyński.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.5 ° C
0.5 °
-3.2 °
93 %
2.1kmh
72 %
pon.
11 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE