poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGubin25-latek groził policjantowi pozbawieniem życia. Ile mu grozi?

25-latek groził policjantowi pozbawieniem życia. Ile mu grozi?

Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali 25-latka, który podczas prowadzonej wobec niego interwencji wielokrotnie znieważał funkcjonariuszy, a także groził im pozbawieniem życia.

Dyżurny gubińskiego komisariatu we wtorek – 21 lutego – otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie idącym środkiem ulicy Lubelskiej w Gubinie. Realizacją zgłoszenia zajął się patrol ruchu drogowego, który w trakcie dojazdu na miejsce, na ulicy Wyspiańskiego zauważył wspomnianego mężczyznę. Ten widząc nadjeżdżający radiowóz wszedł na chodnik, a następnie wykrzykując do policjantów wulgaryzmy zaczął uciekać w kierunku ulicy Racławickiej.

Policjanci niezwłocznie podjęli za nim pościg pieszy, zatrzymując go. 25-latek nie stosował się do wydawanych poleceń, wyrywał się, a także przez cały czas używał wobec funkcjonariuszy wulgaryzmów znieważając ich i grożąc im pozbawieniem życia. Od mieszkańca Gubina czuć było silną woń alkoholu, miał on także problem z utrzymaniem równowagi. Został on doprowadzony do jednostki na dalsze czynności podczas których był agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń, a także przez cały czas wyzywał i groził policjantom.

25-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. W środę – 22 lutego – usłyszał zarzuty znieważenia umundurowanych policjantów podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, a także stosowanie wobec nich gróźb pozbawienia życia. Za te czyny grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci powiatu krośnieńskiego mówią stanowcze „nie” wobec agresywnych zachowań wobec nich, a osoby które dopuszczają się znieważenia, czynnej napaści na funkcjonariusza, czy też kierują wobec niego groźby muszą liczyć się z konsekwencjami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
16.2 ° C
16.3 °
14.1 °
86 %
2kmh
75 %
pon.
16 °
wt.
26 °
śr.
27 °
czw.
27 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE