wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zapisz dziecko do przedszkola! Rozpoczął się nabór

Zapisz dziecko do przedszkola! Rozpoczął się nabór

Do 15. marca rodzice lub opiekunowie mają czas na zapisanie dziecka do wybranego miejskiego przedszkola. Dotyczy to dzieci, które idą do placówki po raz pierwszy. Sama rekrutacja prowadzona jest w systemie on-line.

W tym roku w gorzowskich przedszkolach rozdysponowano 916 miejsc dla trzylatków. Każde dziecko, którego opiekunowie wyrażą chęć zapisania do placówki musi zostać do niej przyjęte. Nie ma jednak pewności, że dziecko dostanie się tam gdzie chcieliby rodzice. Wszystko dlatego, że część przedszkoli jest znacznie bardziej oblegana niż inne. Problem może być m.in. na nowych osiedlach, na których mieszka sporo rodzin z dziećmi, a na których z kolei nie ma wystarczającej liczby takich placówek.

– Rodzice, zapisując dziecko do przedszkola po raz pierwszy, muszą wypełnić wniosek w formie elektronicznej. Mogą ubiegać się o miejsce w trzech placówkach, ale wydrukowany wniosek należy złożyć tylko w przedszkolu pierwszego wyboru – tłumaczy Dariusz Wieczorem w gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

O przyjęciu do danego przedszkola decydować będzie między innymi liczba zdobytych przez niego punktów. Dodatkowe punkty przyznawane są np. dzieciom niepełnosprawnym, w trudnej sytuacji materialnej, wychowującym się z jednym rodzicem czy tez pochodzącym z rodzin wielodzietnych. Takie maluchy będą miały pierwszeństwo w przyjęciu do placówki.

Nabór prowadzony jest tutaj: Witryna kandydata – Zgłoś kandydaturę (gorzow.pl). Na zgłoszenie dziecka do przedszkola jest czas do 15. marca. 3. kwietnia mają się pojawić listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych maluchów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
19.4 ° C
19.4 °
19.4 °
80 %
2.2kmh
99 %
pon.
21 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
26 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE