środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczJechał zygzakiem i uderzył w barierki. To nie przez alkohol!

Jechał zygzakiem i uderzył w barierki. To nie przez alkohol!

W środę (01.03) międzyrzeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy osobówki, którego styl jazdy wskazywał na to, że może się znajdować pod wpływem alkoholu. Samochód jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni, a dodatkowo uderzył w barierki energochłonne. Jak się okazało kierowca był trzeźwy. Co więc było przyczyną takiej jazdy?

Sytuacja miała miejsce w godzinach popołudniowych i wyglądała naprawdę niebezpiecznie. Około 14:30 na drodze K-24 od strony Międzychodu świadkowie zauważyli samochód jadący zygzakiem. Jego kierowca tracił panowanie nad autem co w pierwszej chwili jasno wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Dlatego też o sprawie natychmiast powiadomieni zostali międzyrzeccy policjanci.

Gdy funkcjonariusze dotarli  na miejsce wskazane w zgłoszeniu zauważyli wspomniany pojazd stojący na przeciwległym pasie jezdni. Świadkowie znajdujący się obok pojazdu przekazali policjantom, że kierujący jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni, a kilka kilometrów wcześniej uderzył w barierki energochłonne.

Mundurowi po otwarciu drzwi kierowcy, nie mogli nawiązać z nim kontaktu, mężczyzna co chwila tracił i odzyskiwał przytomność,  ponadto mundurowi wyczuli silną woń acetonu świadczącą o tym, iż mężczyzna może chorować na cukrzycę – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Na miejsce wezwano więc pogotowie jednak zanim jeszcze ratownikom udało się przyjechać kierujący autem mężczyzna dostał ataku padaczki.

Mundurowi zabezpieczyli głowę kierującego aby zminimalizować skutki ataku. Gdy tylko drgawki ustały mundurowi podali mężczyźnie słodki napój, który znajdował się w pojeździe w celu ustabilizowania poziomu cukru kierowcy – dodaje Mateusz Maksimczyk.

Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego mężczyźnie podano dożylnie glukozę, dzięki czemu udało się go ustabilizować, a atak hipoglikemii minął.

Sytuacja na szczęście zakończyła się pozytywnie, nikomu nic się nie stało i tak naprawdę skończyło się na strachu. Jednak właśnie takie zdarzenia pokazują, że każdy chorujący czy to na cukrzycę, padaczkę czy inne atakujące z nagła schorzenia, powinien szczególnie uważać wsiadając za kółko. Każda taka osoba powinna mieć też w widocznym miejscu informację o swoich dolegliwościach i przygotowane akcesoria (sprzęty, rzeczy, jedzenie, itp.), które pozwoli szybko zadziałać w razie wystąpienia niepokojących objawów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
23 ° C
23 °
23 °
48 %
5.2kmh
99 %
śr.
26 °
czw.
26 °
pt.
29 °
sob.
29 °
niedz.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE