piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Rekordowa liczba zgłoszeń do NSK! Lokale będą serwować szparagi

Rekordowa liczba zgłoszeń do NSK! Lokale będą serwować szparagi

Aż 38 gorzowskich lokali gastronomicznych zgłosiło się do tegorocznej edycji Nocnego Szlaku Kulinarnego. To właśnie te lokale w czerwcu będą serwowały pyszne dania ze szparagami w roli głównej. Ich cena nie będzie wyższa niż 15 złotych.

Jak pokazały dwie poprzednie edycje Nocny Szlak Kulinarny cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Teraz okazuje się także, że do zabawy chce się włączać coraz więcej restauracji! Zakończył się już nabór zgłoszeń od lokali gastronomicznych, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Tegoroczny nabór jest rekordowy, bo zgłosiło się 38 restauracji, z czego aż 17 po raz pierwszy. Liczby są optymistyczne. Pokazują, że pomimo trudnej sytuacji gospodarczej, restauratorzy to silna i perspektywiczna branża w mieście – przyznaje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Restauracje, kawiarnie i inne lokale, które wyraziły chęć udziału w Nocnym Szlaku Kulinarnym będą musiały przygotować danie, przekąskę lub napój, w których bohaterem głównym będą szparagi. Dlaczego akurat szparagi? Tak zdecydowali mieszkańcy w internetowym głosowaniu, gdzie szparagi wygrały z truskawkami. Czytaj więcej:

Każdy lokal będzie oceniany przez mieszkańców. Każdy mieszkaniec po zakupie degustacyjnego dania/przekąski/napoju otrzyma pieczątkę z logo lokalu na swojej karcie do głosowania, a następnie oceni zakupione danie/przekąskę/napój według trzech kategorii; smak, prezentacja potrawy i obsługa lokalu. W każdej kategorii można zdobyć maksymalnie pięć punktów, w skali od 1 (najniższa ocena) do 5 (najwyższa) – tłumaczy Wiesław Ciepiela.

Oceny i pieczątki zaznaczane będą na specjalnej mapie, którą otrzyma każdy, kto będzie chciał dołączyć do zabawy. Z kolei lokal, który zgarnie największą liczbę ocen otrzyma miano Króla/Królowej Gastronomii, a do tego m.in. kampanię w lokalnej stacji radiowej.

To jakie lokale zgłosiły się do NSK jest stopniowo zdradzane na oficjalnym Facebookowym profilu „Gorzów”. Jeśli jesteście ciekawi, gdzie będzie można zjeść pyszne szparagi śledźcie na bieżąco profil miasta.

A sam Nocny Szlak Kulinarny odbędzie się 16. czerwca w godzinach od 16:00 do 24:00 i 17. czerwca w godzinach od 13:00 do 24:00.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
91 %
0.8kmh
61 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE