czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościSłubicePrzebywali w Polsce nielegalnie

Przebywali w Polsce nielegalnie

Tylko wczoraj funkcjonariusze z palcówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili zatrzymali 4 obywateli Gruzji oraz cudzoziemca pochodzącego z Syrii legitymującego się niemiecką kartą pobytu. Jak ustalili funkcjonariusze SG, pobyt cudzoziemców w Polsce był niezgodny z obowiązującymi przepisami.

We wtorek w nocy 19 kwietnia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku  zatrzymali idącego poboczem autostrady mężczyznę. Kontrola posiadanego przez niego dowodu osobistego wykazała, że jest to 39-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna nie posiadał przy sobie paszportu ani innych dokumentów, które uprawniałyby go do legalnego pobytu w Polsce. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że Wojewoda Mazowiecki, do którego cudzoziemiec złożył wniosek o pobyt i pracę odmówił mu takiego zezwolenia. Wobec cudzoziemca wszczęto postępowanie administracyjne mające na celu wydanie Gruzinowi decyzji, na podstawie której wrócić musi do swojego kraju.

Kolejnego obywatela Gruzji, kilka godzin później zatrzymali również funkcjonariusze ze Świecka. Tym razem obywatel Gruzji podróżował wytypowanym do kontroli przez polsko-niemiecki patrol autem osobowym. W trakcie legitymowania ustalono, że cudzoziemiec do Polski wjechał w styczniu bieżącego roku na podstawie paszportu biometrycznego, a następnie niezgodnie z przepisami przekroczył polsko-niemiecką granicę i wyjechał do Niemiec. Po pobycie na terytorium Niemiec wracał do Polski, ponownie niezgodnie z prawem przekraczając granicę. Komendant PSG w Świecku wszczął już postępowanie mające na celu zobowiązanie cudzoziemca do wyjazdu z naszego kraju. Gruzin otrzyma także kilkumiesięczny zakaz wjazdu do Polski oraz innych krajów strefy Schengen.

Źródło: NOSG


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA SŁUBICE

Słubice
słabe opady deszczu
6.3 ° C
6.4 °
6.3 °
80 %
0.9kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE