niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraPakiet ratunkowy dla rodzin. Opozycja ma pomysł.

Pakiet ratunkowy dla rodzin. Opozycja ma pomysł.

Ostatnie Święta Wielkanocne były niesamowicie drogie dla polskich rodzin. Rosną ceny paliw, energii i przede wszystkim kredytów mieszkaniowych. Swoje pomysły na naprawę tej sytuacji przedstawili politycy lubuskiej Platformy Obywatelskiej.

Skrajnie nieodpowiedzialna polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego doprowadziła do niespotykanej inflacji. Powoduje to, że warunki funkcjonowania polskiej rodziny pogarszają się. – mówił Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki.

Parlamentarzysta przypomniał nierozważne jego zdaniem działania polskiego rządu, rozdawnictwo i coraz to większe zadłużanie budżetu państwa. Uważa, że w całej polityce Prawo i Sprawiedliwość widzi tylko swój interes i zapomniało o własnych wyborcach. Zaprezentował również pomysły, które ma opozycja na te trudne czasy.

Platforma Obywatelska podczas ostatniej Rady Krajowej przygotowała pakiet dla polskich rodzin. Są to 3 elementy. Po pierwsze 20% podwyżki dla sfery budżetowej. Proszę jednak pamiętać, że to nie jedynie urzędnicy, ale to również służby mundurowe, nauczyciele, pielęgniarki i lekarze. – wymieniał lider lubuskiej PO.

Pozostałe propozycje to pomoc dla kredytobiorców oraz działania antydrożyźniane. Te ostatnie mają działać w sposób chroniący wartość oszczędności Polaków za pomocą emisji 2-letnich obligacji, których oprocentowanie będzie odpowiadało inflacji w okresie od momentu zakupu obligacji do momentu przedstawienia ich do wykupu. (dalsza część artykułu pod zdjęciem)

Pan prezes Glapiński oszukał miliony Polaków. Jeszcze w zeszłym roku mówił, że jest fantastycznie, że nie będzie inflacji i raty kredytów będą niskie. Wiele młodych osób zaufało tym słowom. Kiedy my mówiliśmy, że stopy procentowe trzeba systematycznie zwiększać to wtedy Rada Polityki Pieniężnej nie reagowała. Teraz mamy skokowy wzrost. Z miesiąca na miesiąc ludzie dostają kilkaset złotych więcej. Proponujemy zamrożenie rat kredytów z grudnia 2021 r. – mówiła Poseł na Sejm RP Krystyna Sibińska.

Dwucyfrowa inflacja jest to największy cios dla naszych portfeli od 22 lat. Po drugie nie chcemy, aby Polacy płacili za nieudolną politykę rządu, bo to nie wojna, ale proinflacyjne działania NBP. Napędzamy gospodarkę przez konsumpcję, a nie inwestycje. – wymieniała Poseł na Sejm RP Katarzyna Osos.

Kwestia wojny w Ukrainie często jest podnoszona przez rządzących jako główny powód wysokich cen oraz rat kredytów. Tak mówił ostatnio Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Tę kwestię chciał wyjaśnić członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Nie da się wszystkiego przypisać Putinowi, który jest barbarzyńcą, ale Polacy to nie ciemny lud, który wszystko kupi, jak mawiał obecny szef niegdysiejszej Telewizji Publicznej. (…) Kiedyś Polska była zieloną wyspą, a dzisiaj jesteśmy czerwoną latarnią, którą widać w całej Europie, która ma najwyższą inflację i zmienne galopujące ceny. Nie możemy się pogodzić z tym i to wina PiS, a nie Putina – mówił Jabłoński

Na konferencji prasowej obecni byli również radni Sebastian Ciemnoczołowski oraz Marcin Pabierowski, którzy wspominali o ogromnych cenach paliw i energii, a także wprowadzenie Polskiego Ładu i ogromne daniny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
15.4 ° C
16.2 °
15.4 °
63 %
1.5kmh
15 %
niedz.
15 °
pon.
21 °
wt.
24 °
śr.
26 °
czw.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE