niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościSłubiceSłubice: 90-latek stracił 80 tysięcy złotych! Dał się nabrać na "tajną akcję"

Słubice: 90-latek stracił 80 tysięcy złotych! Dał się nabrać na „tajną akcję”

Oszuści nie zwalaniają tempa i próbują coraz to nowych sztuczek, aby wyłudzić pieniądze lub dane poufne. Ich ofiarami są najczęściej osoby starsze, które łatwo dają się nabrać na różnego rodzaju manipulacje. Policjanci apelują o ostrożność i podpowiadają co robić, by nie stracić oszczędności życia.

94-latek dał się nabrać na tajną akcję policyjną i stracił 80 tysięcy złotych!

Ostatnią ofiarą złodziei jest 94-letni mieszkaniec Słubic. W minionym tygodniu do mężczyzny zadzwonił telefon, a znajdująca się po drugiej stronie kobieta przedstawiła się jako policjantka z wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej. Oświadczyła, ze funkcjonariusze przeprowadzają właśnie tajną akcję, a oszczędności seniora są zagrożone. Aby ich nie stracić senior miał przelać je na określone konto bankowe.

Niestety, mężczyzna dał się nabrać na tą sztuczkę i przez kolejne trzy dni przelewał na wskazane konto pewne sumy pieniędzy. Łącznie było to aż 80 tysięcy złotych! Dopiero po czasie zorientował się, że padł ofiarą oszustów.

Policja ostrzega: zachowaj ostrożność i nie daj się nabrać. Na co uważać, aby nie paść ofiarą oszustów?

Mundurowi apelują, aby przede wszystkim nie przekazywać nieznajomym osobom żadnych pieniędzy. Policja nigdy nie będzie prosiła mieszkańców o jakiekolwiek przelewy czy przekazanie gotówki. Jeśli ktokolwiek dostanie telefon, w którym rozmówca porusza temat pieniędzy i namawia do ich przekazania wtedy natychmiast należy zakończyć połączenie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA SŁUBICE

Słubice
zachmurzenie umiarkowane
20.2 ° C
20.3 °
20.2 °
56 %
1.3kmh
75 %
niedz.
18 °
pon.
24 °
wt.
27 °
śr.
30 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE