piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomości500 tys. zł na wsparcie kultury i sportu. Sprawdź jak je zdobyć.

500 tys. zł na wsparcie kultury i sportu. Sprawdź jak je zdobyć.

Po 250 tys. zł zamierza rozdać zarząd województwa lubuskiego na wsparcie sportu i kultury. Właśnie zostały ogłoszone konkursy na realizację zadań publicznych dla organizacji pozarządowych. Czasu jeszcze trochę zostało, ale trzeba zdążyć złożyć wniosek przed 7 marca.

W przypadku środków na kulturę mowa o obszarze promocji województwa, w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Mogą to być np.:

  • organizowanie festiwali, konkursów, przeglądów, spotkań, plenerów, warsztatów, konferencji, seminariów, wystaw artystycznych, historycznych, muzealnych i innych imprez o zasięgu co najmniej regionalnym, mających istotne znaczenie dla polskiej kultury i sztuki;
  • promocję produktu regionalnego i tradycyjnego;
  • działania zwiększające atrakcyjność regionu poprzez marketing regionalny –   wdrażanie Strategii Marki „Lubuskie warte zachodu”;
  • opracowywanie i wydawanie publikacji promocyjnych i ulotek promocyjnych;
  • produkcję filmów promujących walory województwa lubuskiego;organizację eventów i imprez o znaczeniu medialnym.

Wysokość przeznaczonych środków na realizację zadań w tym zakresie – 250.000 zł.

Maksymalna kwota przyznana na wsparcie jednego zadania publicznego  – 50.000 zł.

Jeżeli chodzi o sport to wspierane będą zadania z obszaru promocji województwa w zakresie działań sprzyjających promocji Województwa Lubuskiego poprzez sport: promocja Województwa Lubuskiego poprzez sport w kraju i za granicą.

Tutaj również maksymalne dofinansowanie to 50.000 zł. Oferty należy składać w dwóch wersjach: elektronicznej w aplikacji Generator eNGO dostępnej na stronie www.lubuskie.engo.org.pl oraz papierowej po wygenerowaniu PDF.

Dokumenty można złożyć w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7 lub w sekretariacie Biura Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. przy ul. Mościckiego 6. Ofertę można także wysłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
9.1 ° C
9.3 °
8.8 °
70 %
4.3kmh
99 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE