czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno Odrzańskie"Akcja Czysta Odra" - znamy daty i szczegóły

„Akcja Czysta Odra” – znamy daty i szczegóły

Akcja Czysta Odra w 2022 roku została zainicjowana przez podróżnika i ekologa Dominika Dobrowolskiego. Jej celem było zebranie jak największej ilości odpadów z rzeki i edukacja ekologiczna. Wydarzenie cieszyło się ogromnym sukcesem, więc teraz czas na kolejne wyzwanie.

W ubiegłym roku na odcinku rzeki koordynowanym przez KPWK, czyli od Nowej Soli do Słubic przeprowadzono 25 inicjatyw w ramach Akcji Czysta Odra. Łącznie na długości 850 km rzeki w wydarzeniu wzięło udział ponad 15000 wolontariuszy, którzy w ciągu 10 dni zebrali blisko 120 ton odpadów. Te cyfry z jednej strony robią wrażenie z drugiej 120 ton odpadów wybranych z brzegów rzek przeraża – mówi w rozmowie z nami koordynator akcji na naszym odcinku Wojciech Kliszewski z KPWK.

Katastrofa ekologiczna na Odrze pokazała nam jak ważne jest dbanie o czystość wód i jak tragiczne w skutkach konsekwencje może nieść zanieczyszczanie rzek. Dlatego organizatorzy Akcja Czysta Odra 2023 postanowili kontynuować działania mające na celu poszerzanie wiedzy w tym zakresie oraz połączenie działań wielu lokalnych grup w jeden wspólny cel, jakim jest ochrona Odry.

KPWK po raz kolejny zostało koordynatorem akcji w zakresie rzeki od Nowa Sól do Słubice. Grupy, wolontariusze, stowarzyszenia oraz inne organizacje z tego regionu mogą już zgłaszać chęć przystąpienia do programu. Warto, bo każda z inicjatyw może zostać dofinansowana w wysokości 500 zł na dowolny cel.

Szczegóły dostępne są u koordynatora pod adresem e-mail i telefonicznie:
w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl
tel. 661-068-040.

Liczba grantów pieniężnych jest ograniczona. Akcja Czysta Odra zaplanowana jest na 28 kwietnia – 7 maja 2023 r.

fot. Stowarzyszenie 515 kilometr Odry

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
16.5 ° C
16.5 °
14.8 °
76 %
4.4kmh
98 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
27 °
niedz.
26 °
pon.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE