piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraApel opozycji o udział w wyborach oraz ich kontrolę

Apel opozycji o udział w wyborach oraz ich kontrolę

W sobotę, 23 września, przy pomniku Bachusa na zielonogórskim deptaku odbyła się konferencja prasowa z udziałem obecnych senatorów, tegorocznych kandydatów w wyborach oraz działaczy z Komitetu Obrony Demokracji. Cel spotkania był jeden – apel o udział w wyborach i ich kontrolowanie.

Uczestnicy konferencji powiedzieli o dwóch datach, które będą ich zdaniem kluczowe wobec przyszłości Polski. Mowa tutaj o 1 i 15 października. Przedstawiciele opozycji zachęcają do udziału w Marszu Miliona Serc, który przejdzie ulicami Warszawy właśnie w pierwszą niedzielę października.

Drugą datę nietrudno rozszyfrować – chodzi oczywiście o dzień wyborów parlamentarnych. Tutaj opozycja apeluje o udział w głosowaniu oraz o dołączenie do Obywatelskiej Kontroli Wyborów. „Obecność obserwatorów społecznych czy to mężów zaufania w lokalach wyborczych już sama z siebie powoduje poprawę jakości pracy tych komisji wyborczych. Nie będzie dochodziło do różnych nieprawidłowości procesu wyborczego czy fałszerstw, a na pewno zostanie to zminimalizowane” – opowiedział o udziale w OKW Dariusz Nocek z Komitetu Obrony Demokracji. Dzięki pracy OKW Polacy będą mieli szybszy dostęp do wyników wyborów, który będzie można porównać z wynikami przedstawianymi w powyborczych sondażach.

Politycy wyjaśniali, dlaczego tak ważny będzie udział w wyborach. „Chodzi dzisiaj o przyszłość naszych dzieci, naszych rodzin. Nie wolno się przyzwyczajać, nie wolno być obojętnym. Jesteśmy obywatelami Uni Europejskiej, chcemy zostać w Europie” – mówiła Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego i kandydatka na sejm.

Kandydatki i kandydaci tłumaczyli także, dlaczego zdecydowali się próbować objąć urząd. Powodów jest kilka m.in. poprawa sytuacji i ochrony zdrowia Polek, chęć wzmocnienia samorządów, poprawa edukacji czy poprawa zdrowia obywateli.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE