środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Będzie silny wiatr! IMGW ostrzega

Będzie silny wiatr! IMGW ostrzega

Alert RCB trafił na telefony mieszkańców województwa lubuskiego. jak się okazuje dzisiaj (21.12) w nocy i przez cały jutrzejszy dzień prognozowane jest wystąpienie bardzo silnego wiatro. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia.

Alert obowiązuje dla całego województwa lubuskiego, a także dla części województwa zachodniopomorskiego czy wielkopolskiego.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Jak informuje IMGW: prognozuje się wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu.

Silny wiatr prognozowany jest od czwartku (21.12) od godziny 19:00 do piątku (22.12) do godziny 19:00.

Zabezpiecz się przed wiatrem. Na co uważać?

Najważniejszą zasadą bezpieczeństwa w trakcie pojawienia się silnego wiatru jest przede wszystkim przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach. W tym czasie należy w jak największym stopniu ograniczyć wychodzenie na zewnątrz. Dotyczy to również jazdy samochodem – intensywny wiatr może nie tylko utrudniać prowadzenie pojazdu, ale w skrajnych przypadkach także spychać je z drogi.

Warto przygotować sobie latarki lub świeczki, ponieważ silny wiatr może uszkadzać linie trakcyjne, co w konsekwencji doprowadzi do chwilowych wyłączeń prądu.

Niezwykle istotne jest też, aby zabezpieczyć wszystkie wolno stojące przedmioty znajdujące się czy to na ogrodzie, tarasie czy na balkonie. Warto upewnić się też, że drzwi i okna są pozamykane.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.8 °
4.8 °
91 %
3.2kmh
100 %
śr.
5 °
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE