niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSiły demokratyczne odbijają lubuskie media z rąk propagandystów

Siły demokratyczne odbijają lubuskie media z rąk propagandystów

Wczoraj nowe władze TVP wyłączyły sygnał w ogólnopolskiej telewizji propagandowej TVP Info. O 19.30 zamiast Wiadomości usłyszeliśmy jedynie zapowiedź przywrócenia mediów dziennikarzom. Dzisiaj mamy kontynuację działań w lokalnych rozgłośniach radiowych. Dziennikarze zbuntowali się przeciw propagandystom PiS.

Dotychczasowa demokratyczna opozycja i ponad 11 mln wyborców czekali na ten moment 8 lat. Narodowe media zwane szczujniami w końcu zostają odbite. Przekonali się o tym „dziennikarze” Łukasz Brodzik oraz Janusz Życzkowski (orlenowska Gazeta Lubuska), gdy nie mogli dzisiaj o 8.15 w Radiu Zachód wygłaszać swoich komunałów.

Zamiast rozmowy, prowadzący audycję Tomasz Oszmiański zapowiedział oświadczenie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Realizatorów Radia Zachód, który zrzesza niemal połowę pracowników rozgłośni – Sprzeciwiamy się partyjnej, jedynej słusznej propagandzie – powiedział dziennikarz.

Następnie puścili utwór „Jeszcze będzie pięknie” w wykonaniu B.R.O. Akcja spontaniczna przeprowadzona wraz z realizatorem Andrzejem Pijanowskim miała być protestem przeciwko audycji „Otwarty Mikrofon” dzień wcześniej. Tam propagandyści mówili o zamachu stanu i nielegalnym przejęciu mediów. Pracownicy mieli być zażenowani tym co było na antenie.

Chwilę później rozmowa Daniela Sawickiego z Adamem Ruszczyńskim została zdjęta z anteny Radia Zielona Góra, a następnie propagandyści dokończyli rozmowę jedynie w mediach społecznościowych dopraszając do niej Łukasza Brodzika i Janusza Życzkowskiego. Tutaj jednak jak tłumaczą nasze źródła – była to jedynie usterka techniczna.

Chwilę po 12 w Otwartym Mikrofonie, mieszkańcy wprost nawoływali do wprowadzenia stanu wojennego, a prowadzący Ł. Brodzik nie reagował, na tego typu dziwne wypowiedzi, a jedynie podsycał sugerując, że działania z poprzedniego systemu właśnie się dzieją.

Od wczoraj nie nadaje również TVP Gorzów, które materiały wrzuca jedynie do mediów społecznościowych, gdzie zamieścili następujący materiał:

Nasz program TVP3 i TVP Info oraz nasze strony internetowe zostały wyłączone. Pracujemy jednak nadal, nasz serwis Informacje Lubuskie oraz wszelkie inne informacje będziemy umieszczać w mediach społecznościowych, tak długo jak będzie to możliwe – czytamy na oficjalnym profilu regionalnej stacji telewizyjnej.

Propagandziści odgrażają się również w mediach społecznościowych, ale ich porównania do ofiar Katynia czy Holocaustu komentowane są jako obrzydliwe.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
22.4 ° C
22.4 °
21.2 °
51 %
0.6kmh
88 %
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
20 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE