piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.TVP3 Gorzów przestało nadawać. Pod siedzibą telewizji odbyły się protesty

TVP3 Gorzów przestało nadawać. Pod siedzibą telewizji odbyły się protesty

W środę (20.12) decyzją nowego ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, odwołany został zarząd Telewizji Polskiej, zarząd Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Kanały TVP Info przestały nadawać, a pod siedzibami telewizji polskiej odbyły się wiece i protesty. Miały one miejsce również w Gorzowie.

To prawdziwa medialna rewolucja: media publiczne w dotychczasowej formie przestają istnieć. Decyzja podjęta przez nowego ministra wywołała ogromne oburzenie przede wszystkim wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy tłumnie ruszyli na ulice, by pokazać swój sprzeciw.

W środę, pod głównym budynkiem TVP w Warszawie, przy ulicy Woronicza zebrała się duża grupa skandujących osób, doszło nawet do przepychanek. Podobne manifestacje zorganizowano w wielu polskich miastach.

TVP 3 Gorzów przestała nadawać. Protest pod siedzibą

Grupa około 100 osób w środowy wieczór zebrała się pod budynkiem Watrala przy ulicy Kombatantów w Gorzowie, gdzie swoją siedzibę ma TVP Gorzów. Manifestanci skandowali hasła: „wolność mediów” czy „wolność wyboru”, które z perspektywy czasu nijak mają się do tego co oferowała dotychczasowa telewizja publiczna, nazywana przez wielu telewizją państwową.

Na wiecu pojawili się także lokalni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, wśród nich m.in. Tomasz Rafalski.

TVP 3 Gorzów działa w mediach społecznościowych

Mimo, że sygnał telewizyjny został wyłączony to TVP Gorzów umieszcza swoje treści na profilu w mediach społecznościowych. Na Facebooku pojawił się też taki komunikat:

„Nasz program TVP3 i TVP Info oraz nasze strony internetowe zostały wyłączone. Pracujemy jednak nadal, nasz serwis Informacje Lubuskie oraz wszelkie inne informacje będziemy umieszczać w mediach społecznościowych, tak długo jak będzie to możliwe”.

I rzeczywiście, na Facebooku TVP 3 Gorzów regularnie umieszczane są wiadomości dotyczące aktualnych informacji z regionu.

Jaka będzie przyszłość TVP3 Gorzów? Kto przejmie stery nad Telewizją Polską. Odpowiedzi na te pytania poznamy być może już wkrótce.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
18 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE