niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraBiałe święta w Zielonej Górze? Pogoda na Boże Narodzenie w naszym mieście

Białe święta w Zielonej Górze? Pogoda na Boże Narodzenie w naszym mieście

Jeśli w Zielonej Górze spadnie na Święta Bożego Narodzenia śnieg, to niestety, będzie to śnieg z deszczem. Prognozy pogody są w tym przypadku zgodne, w naszym mieście nie będzie w tym roku białych świąt.

Po mrozie z końca listopada i początku grudnia nie ma już ani śladu. W ciągu najbliższych kilku dni, w tym tych świątecznych, temperatura będzie oscylować na granicy 8/9°C. Czekają nas także opady, jednak nie śniegu, a deszczu lub ewentualnie deszczu ze śniegiem.

W Wigilię Bożego Narodzenia, możemy spodziewać się ocieplenia. Prognozy wskazują, że w niedzielę termometry mogą wskazać nawet 11°C. W ten dzień nie obędzie się bez opadów i porywów wiatru o prędkości około 50 km/h. W niedzielę prawdopodobnie doczekamy się śniegu, ale będzie to właśnie śnieg z deszczem, ze względu na dosyć wysokie temperatury (jak na tę porę roku). W nocy temperatura spadnie natomiast do 0°C.

W poniedziałek, pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, temperatura będzie utrzymywać się na poziomie kilku lub nawet kilkunastu stopni powyżej zera. Termometry będą wskazywać od 8 do nawet 11°C, także w nocy. Niestety, poniedziałek zapowiada się deszczowo i wietrznie, przez co odczuwalna temperatura będzie wynosić około 5°C.

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zapowiada się jak na razie najlepiej. W Zielonej Górze w końcu wyjdzie słońce, ale w ciągu dnia będą występować także opady deszczu. Temperatura będzie oscylować na poziomie 7/8°C, przy czym odczuwalna będzie wynosić około 4°C. W tym dniu również możemy spodziewać się wiatrów o prędkości 50 km/h.

Obecne prognozy pogody długoterminowe zwiastują także deszczowego oraz pochmurnego sylwestra i pierwszy dzień Nowego Roku. Jak na razie, przewidywane są temperatury na poziomie 5/6°C.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE