niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraProf. Maria Mrówczyńska została wiceministrą nauki

Prof. Maria Mrówczyńska została wiceministrą nauki

Z Warszawy do województwa lubuskiego wciąż spływają dobre informacje! Profesor Maria Mrówczyńska z Uniwersytetu Zielonogórskiego została wiceministrą nauki w rządzie Donalda Tuska. Będzie pomagać m.in. ministrowi nauki Dariuszowi Wieczorkowi.

Minister nauki Dariusz Wieczorek powołał swoich zastępców w Ministerstwie Nauki. Nominację otrzymała prof. Maria Mrówczyńska z Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy okazji warto zaznaczyć, że jest jedyną kobietą spośród przedstawionych wiceministrów. Oprócz niej w resorcie nauki zasiedli prof. Marek Gzik (sekretarz stanu) prof. Andrzej Szeptycki prof. Marek Gdula.

Prof. Maria Mrówczyńska od 2020 roku pełniła funkcję prorektor ds. współpracy z gospodarką Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pochodzi z Zielonej Góry, a z zielonogórską uczelnią jest związana już od 1999 roku. Wcześniej była m.in. prodziekanem ds. nauki Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, a w 2019-2020 dyrektorem Instytutu Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz przewodniczącą rady dyscypliny naukowej inżynieria lądowa i transport.

Wśród publikacji prof. Mrówczyńskiej, która liczy ponad 150 prac, większość z nich dotyczy badań naukowych z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji do rozwiązywania zagadnień z geodezji inżynieryjnej oraz badań prowadzonych w interdyscyplinarnych zespołach dotyczących zastosowań sztucznej inteligencji w budownictwie, planowaniu przestrzennym i inżynierii środowiska. Za swoją pracę naukową otrzymała m.in. nagrodę Ministra Budownictwa.

Teraz prof. Maria Mrówczyńska uda się do Ministerstwa Nauki z nową misją. Pierwszym celem ministra nauki było opracowanie planu budżetowego tak, aby znalazły się w nim podwyżki dla pracowników uczelni, pracowników naukowych i pracowników administracji polskich uczelni.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
13.3 ° C
13.4 °
12.9 °
38 %
2.7kmh
21 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE