piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraJak będą kursować autobusy w okresie świątecznym?

Jak będą kursować autobusy w okresie świątecznym?

W czasie Świąt Bożego Narodzenia zmieni się rozkład jazdy autobusów MZK w Zielonej Górze. Zmiany będą obowiązywać w dniach 24-26 grudnia. Mieszkańcy, którzy planują korzystać z komunikacji miejskiej, powinni zapoznać się z obowiązującym w tym czasie kursowaniem autobusów.

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze opublikował zmiany w kursowaniu autobusów miejskich w okresie świąt. Rozkład jazdy zmieni się już w niedzielę, 24 grudnia. W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia autobusy będą kursować według świątecznego rozkładu jazdy tylko do godziny 15:00. Po godzinie 15:00 rozpocznie się kursowanie autobusów linii nocnych, które będą mieć dodatkowe kursy. Natomiast od godziny 23:20 linie nocne będą kursować zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w noce z soboty na niedzielę.

W pierwszy dzień świąt, 25 grudnia, będą kursować tylko autobusy linii 0, 1, 5, 8 i 19. W tym dniu będzie obowiązywać świąteczny rozkład jazdy przez cały dzień. Autobusy nocne będą kursować według rozkładu nocnego z soboty na niedzielę. Pozostałe linie autobusowe nie wyjadą w tym dniu na zielonogórskie drogi.

26 grudnia, czyli w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, wszystkie linie autobusowe będą kursować według świątecznych rozkładów jazdy. W kolejne dni

Rozkład jazdy autobusów MZK dostępny jest na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji rozklad.mzk.zgora.pl. Dostępny też jest specjalny rozkład jazdy na dni 24-25 grudnia. Znajdziecie go TUTAJ.

Po okresie świątecznym autobusy będą kursować bez zmian, według swoich stałych rozkładów jazdy.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE