środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościBędzie tani węgiel - Rząd obiecuje.

Będzie tani węgiel – Rząd obiecuje.

Za tonę trzeba zapłacić już nawet 3000 zł. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zagwarantuje cenę tony węgla w wysokości 996 zł brutto.

Inflacja oraz znaczny wzrost cen surowców uderza w budżety polskich gospodarstw domowych. Rosnące ceny budzą coraz większy niepokój wśród Polaków, co skłania ich do decyzji o konieczności zaciśnięcia pasa. Węgiel stał się towarem nie tylko bardzo drogim, ale i trudno dostępnym, dlatego rząd postanowił zająć się tym tematem.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zagwarantuje cenę tony węgla w wysokości 996 zł, czyli tyle ile wyniosła średnia w ubiegłym roku według GUS – poinformowała po wtorkowym posiedzeniu rządu minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Firmy, które zdecydują się na sprzedaż węgla po niższych cenach otrzymają rekompensatę z tytułu potencjalnie utraconych zysków. Warunkiem otrzymania rekompensaty będzie zarejestrowanie firmy w Polsce i sprzedaż odbiorcom indywidualnym węgla po wymienionej cenie.

Podstawowym warunkiem skorzystania ze wsparcia będzie wykorzystywanie przez gospodarstwo domowe następujących źródeł do ogrzewania: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane tym paliwem – zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Jak podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów – Rząd przeznaczy na pomoc dla odbiorców indywidualnych 3 mld zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-1.1 ° C
-0.6 °
-2.1 °
45 %
4.7kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-2 °
niedz.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE