piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościCeny paliw w Lubuskiem. 8 zł za litr diesla. Będzie taniej?

Ceny paliw w Lubuskiem. 8 zł za litr diesla. Będzie taniej?

Niedawno cena diesla przekroczyła 8 zł za litr na stacjach paliw w Lubuskiem. Ceny delikatnie spadają, ale czy ten trend się utrzyma?

Nie tak dawno narzekaliśmy na wysokie ceny benzyny. W czerwcu bieżącego roku „tańsza” benzyna kosztowała 8 zł/l. Teraz z wyższymi kwotami za paliwo muszą mierzyć się kierowcy, których auta napędzane są olejem napędowym.

Obecnie to benzyna tanieje. Według portalu Money.pl za litr Pb95 zapłacimy 6,84 zł. „Z najnowszego badania wynika, że spadki cen paliw, jakie obserwowaliśmy ostatnio w sprzedaży hurtowej, przeniosły się też na segment detaliczny. Największa przecena dotyczy średniej, ogólnopolskiej ceny benzyny 95-oktanowej, która potaniała o 11 groszy i dziś za jej litr płaci się 6,84 zł” – poinformowali eksperci e-petrol.pl w rozmowie z Money.pl. W przypadku województwa lubuskiego średnia cena benzyny wynosi 6,86 za Pb95, chociaż na niektórych stacjach zapłacimy taniej. 27 października w Zielonej Górze za litr Pb95 wystarczy ok. 6,74 zł, a w Żarach nawet 6,69 zł.

Gorzej wygląda sytuacja z dieslem, chociaż w ostatnich dniach cen tego paliwa w Polsce również delikatnie spadły. W przypadku województwa lubuskiego średnia kwota za litr oleju napędowego wynosi 8,12 zł, choć np. w Zielonej Górze i Krośnie Odrzańskim 27 października można było już zauważyć, że cena delikatnie spadła – do 7,99 zł za litr ON.

– O 3 gr mniej niż przed tygodniem kosztuje olej napędowy, oferowany na stacjach przeciętnie po 8,06 zł/l. O 2 gr potaniało też LPG – dziś koszt zakupu litra tego paliwa wynosi 3,05 zł – informują eksperci z e-petrol.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
23.5 ° C
23.8 °
23.3 °
42 %
4kmh
100 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
26 °
wt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE