piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraDwie zielonogórskie jednostki oświaty zostaną wyremontowane

Dwie zielonogórskie jednostki oświaty zostaną wyremontowane

Zielona Góra pozyskała 10 milionów złotych na remonty w miejskich obiektach oświatowych. W związku z tym zostaną ocieplone budynki CKZiU numer 1, czyli Budowlanki, oraz Miejskiego Przedszkola numer 30.

Urząd Miasta w Zielonej Górze poinformował o pozyskaniu środków na remonty obiektów oświaty w naszym mieście. W tym roku zmieniły się już nieco CKZiU numer 1 „Budowlanka” oraz CKZiU numer 2 „Elektronik”. W obu szkołach zostały utworzone Branżowe Centra Umiejętności, na które miasto otrzymało aż 19 milionów złotych. Teraz czas na termomodernizację i odświeżenie wyglądu Budowlanki oraz Miejskiego Przedszkola numer 30.

Inwestycja polegająca na remoncie Miejskiego Przedszkola numer 30 „Lokomotywa”, czyli jednego z budynków Zespołu Edukacyjnego numer 2 znajdującego się przy ulicy Tuwima, obejmuje m.in.: docieplenie budynku, remont dachu, wymianę instalacji elektrycznej oświetleniowej oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu w budynku będzie cieplej i oszczędniej.

Podobne zmiany szykują się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka”. Plany remontowe obejmują odnowienie dachu, wymianę instalacji elektrycznej oświetleniowej, wymianę opraw oświetleniowych oraz montaż paneli fotowoltaicznych.

Miasto i obie jednostki cieszą się z ekologicznych rozwiązań. Remonty termomodernizacyjne sprawią, że uczniowie i nauczyciele nie będą musieli martwić się niskimi temperaturami na dworze. Natomiast wymiana instalacji i oświetlenia to rozwiązania, dzięki którym placówki będą mogły trochę zaoszczędzić.

Kwota, którą otrzymało miasto na te zadania pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Dopiero na początku roku 2024 zostaną ogłoszone przetargi na wykonanie obu inwestycji.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE