piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraFinał akcji Szafowanie na Placu Matejki już w czwartek!

Finał akcji Szafowanie na Placu Matejki już w czwartek!

Po ciężkiej pracy wolontariuszy zielonogórskiej grupy Konkret nadszedł czas na finał akcji Szafowanie, której celem była pomoc w uzbieraniu środków na operację Ani Marciniak. Potrzebne będą ręce do pakowania zebranych rzeczy!

Już w najbliższy czwartek, 11 stycznia, o godzinie 17:00 na Placu Matejki w Zielonej Górze odbędzie się finał akcji zielonogórskiej grupy Konkret. Szafowanie miało na celu zebranie jak największej ilości ubrań, które następnie zostaną sprzedane dalej na kilogramy. Cały dochód trafi na konto Ani Marciniak.

Ania Marciniak urodziła się z rzadką wadą genetyczną, która nazywa się achondroplazja. Przez chorobę dziewczynka ma krótsze rączki i nóżki, które są nieproporcjonalne do reszty jej ciała. Dzięki operacji mała Ania może uzyskać dodatkowe 20 cm wzrostu, taki zabieg niestety, nie podlega refundacji. Potrzebna suma przekroczyła możliwości rodziców, stąd pojawiły się zbiórka pieniędzy i wiele akcji charytatywnych, m.in. Szafowanie.

Obecnie zostały już zebrane środki potrzebne na opłacenie operacji, wciąż będą jednak potrzebne dodatkowe pieniądze na rehabilitację po zabiegu. Pomóc w uzbieraniu kolejnej sumy może finał akcji Szafowania, podczas którego zostaną zapakowane wszystkie zebrane rzeczy. Mieszkańcy oddawali odzież damską, męską i dziecięcą, a także buty, ręczniki i pościel. Potrzebne będą ręce do pomocy w tym niemałym przedsięwzięciu.

Podczas finału można też dorzucić swoją torbę z rzeczami. Trzeba jednak pamiętać, aby oddawane ubrania były w dobrym stanie, tzn. czyste, bez dziur, a buty złączone w parach.. Zostaną one przekazane dalej, aby otrzymać drugie życie.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE