piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.1,3 mln zł dla Stali Gorzów

1,3 mln zł dla Stali Gorzów

Na wtorkowej sesji Rady Miasta gorzowscy radni zdecydowali o przekazaniu 1 mln 300 tys. zł dotacji dla Stali Gorzów co ma związek z organizacją przez klub cyklu Grand Prix. Środki określono jako „promocję miasta poprzez sport”, a sam temat wywołał gorącą dyskusję.

Początkowo organizacją Grand Prix miało się zająć miasto, ale ostatecznie zadanie to powierzono klubowi Stal Gorzów. Sam temat wywołał sporo kontrowersji. Za przekazaniem pieniędzy głosowało 15 radnych, 5 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu, a cztery w ogóle tego głosu nie oddały. Dyskusja trwała prawie półtorej godziny. Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz pytała o to co dokładnie kryje się pod hasłem „promocji miasta” i dlaczego przekazywane są na to takie duże środki podczas gdy np. na inwestycje pieniądze są ograniczane.

Jak wyjaśniała Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji, pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na spoty reklamowe, które wyemitowane zostaną na takich kanałach telewizyjnych jak: TVN, TVN24, TTV i Euro Sport. W sumie takich spotów będzie 530 o łącznej długości ponad dwóch godzin i dwunastu minut. Będą też między innymi banery oraz wejścia pogodowe w „Dzień Dobry TVN”, podczas których to urzędnicy planują promować miasto.

Stanowisko miasta poparli m.in. radni Oskar Serpina czy Alicja Burdzińska, którzy zwrócili uwagę na to, że Grand Prix w Gorzowie może przynieść zyski także przedsiębiorcom, restauratorom czy właścicielom hoteli. Nieco więcej dystansu w tej sprawie przejawiał radny Piotr Wilczewski, który zwrócił uwagę na to, że zawody Grand Prix skierowane są do ściśle określonej grupy odbiorców, których szacuje się na około 300 tysięcy, co marketingowo ma nawet mniejsze zasięgi niż festiwal Romane Dyvesa.

Przypomnijmy: początkowo do Stali miało trafić 1,5 mln złotych, ale pozostałe 200 tysięcy złotych radni przekazali innym klubom sportowym występującym w niższych rozgrywkach. Dodatkowo na rozwój sportu wyczynowego przeznaczono 300 tysięcy złotych. Pierwsze zawody z cyklu Grand Prix odbędą się 25. czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
69 %
4.5kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE