sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.7-letni Kuba został policjantem drogówki!

7-letni Kuba został policjantem drogówki!

Chłopiec spełnił swoje marzenie i  na jeden dzień zamienił się w stróża prawa pilnującego porządku na drogach. To wszystko w towarzystwie prawdziwych funkcjonariuszy, którzy opowiedzieli o swojej pracy i podarowali chłopcu policyjne gadżety.

Kuba chodzi do Szkoły Podstawowej nr 16 w Gorzowie i od urodzenia choruje na SMA, czyli Rdzeniowy Zanik Mięśni. Jednym z jego wielkich marzeń jest to, aby zostać policjantem. Jak przyznała mama Kuby, to właśnie ten motyw towarzyszy chłopcu m.in. na każdym balu przebierańców. Teraz jego marzenie zostało spełnione!

Wszystko za sprawą dyrektorki szkoły, która znając pasję Luby, poprosiła policjantów Wydziału Ruchu Drogowego o to, aby przyszli do szkoły, opowiedzieli o swojej pracy i o sprzęcie, którym się posługują.

– Naczelnik gorzowskiej drogówki podinspektor Marek Waraksa nie wahał się ani chwili i w krótkim czasie razem z podkomisarzem Andrzejem Federkiewiczem zorganizowali policyjne gadżety i we wtorek (5 kwietnia) pojawili się na dziedzińcu szkoły, a tuż za nim wjechał policyjny motocykl – informuje Karol Florczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Kuba po raz pierwszy miał możliwość siedzenia w radiowozie, a nawet użycia sygnałów dźwiękowych co sprawiło mu ogromną radość. Jak na prawdziwego policjanta przystało wyruszył też na krótki patrol, na którym to, wraz z funkcjonariuszami, śledził zachowania kierowców na drodze. A to nie koniec niespodzianek, bo w planach jest także przejażdżka, a raczej przepłynięcie się policyjną łódką. To jednak zostanie zrealizowane dopiero wtedy, gdy na dworze zrobi się cieplej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.8 °
4.8 °
97 %
1.5kmh
100 %
pt.
5 °
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
7 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE