czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.20 nowych telewizorów trafiło do gorzowskich szkół i przedszkoli

20 nowych telewizorów trafiło do gorzowskich szkół i przedszkoli

Działająca na terenie Gorzowa firma TPV Displays Polska przekazała dwadzieścia nowych telewizorów do miejskich placówek oświaty oraz do domów pomocy społecznej. Posłużą one zarówno do celów edukacyjnych jak i do rozrywki.

TPV w Gorzowie – czym się właściwie zajmuje?

Działająca na terenie gorzowskiej strefy przemysł owej firma TPV to producent telewizorów i płyt PCB. Oprócz gorzowskiej fabryki działa jeszcze dwanaście innych fabryk rozlokowanych w Chinach, Rosji, Meksyku, Argentynie czy w Brazylii.

W Gorzowie funkcjonuje od 2008 roku, a w 2015 zanotowała swój rekordowy wynik produkcji 4 milionów telewizorów i ponad 2 miliony płyt PCB.

Darmowe telewizory dla miejskich instytucji

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele gorzowskich władz, z prezydentem Jackiem Wójcickim na czele, odwiedzili fabrykę i rozmawiali o perspektywach rozwoju i wprowadzaniu nowości technologicznych.

A już kilka dni później, dokładnie w poniedziałek (22.05) TPV przekazała miejskich instytucjom 20 nowiutkich telewizorów.

Firma daje przykład, że poza efektem ekonomicznym liczy się też społeczna wrażliwość, chęć wspierania miejskich instytucji społecznych i oświatowych. Przejawem tego jest przekazanie 20 telewizorów miejskim placówkom oświatowym i domom pomocy społecznej. Posłużą one do celów edukacyjnych, a seniorom umilą spędzanie wolnego czasu – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: w ramach współpracy TPV planuje też udział firmy w procesie kształcenia zawodowego uczniów z Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
16.6 ° C
16.6 °
16.6 °
52 %
2.3kmh
4 %
czw.
28 °
pt.
28 °
sob.
27 °
niedz.
23 °
pon.
15 °

NAJPOPULARNIEJSZE