piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.2,5 latki do przedszkoli. Pilotażowy program w Gorzowie

2,5 latki do przedszkoli. Pilotażowy program w Gorzowie

Zakończył się nabór do żłobków miejskich i po raz kolejny nie dla każdego malucha znalazło się miejsce. Aby jakoś rozwiązać problem miasto wprowadza więc pilotażowy program, w ramach którego do jednego z miejskich przedszkoli przyjmowanie będą dzieci już w wieku 2,5 lat.

Ponad 200 maluchów na listach rezerwowych

W tym roku w Gorzowie do czterech żłobków miejskich przyjęto 262 dzieci. Niewiele mniej, bo 224 maluchów znalazło się na liście rezerwowej co pokazuje jak duża jest skala potrzeb w mieście.

Rodzice mogą co prawda składać wniosek o przyjęcie do placówek prywatnych, ale pobyt dziecka w takim miejscu jest często bardzo drogi. Dla porównania: za podstawowy czas opieki nad dzieckiem w żłobku publicznym (wynoszący 10 godzin) opiekunowie zapłacą 250 zł miesięcznie. Z kolei za pobyt w placówce niepublicznej, czyli prywatnej, trzeba już zapłacić od 900 do nawet 1500 zł. Do tego dochodzą koszty posiłków.

Pilotażowy program, by rozwiązać problem z miejscami w żłobkach

Wychodząc naprzeciw potrzeb mieszkańców miasto wprowadza pilotażowy program, w ramach którego do Przedszkola Miejskiego nr 2 w Gorzowie przyjmowane będą już 2,5-letnie maluchy.

To powinno zwiększyć możliwości przyjęć w żłobkach. Jeśli pilotaż się powiedzie, miasto rozważy podobne rozwiązania w niektórych, innych placówkach przedszkolnych – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

To nie koniec, bo kolejnym sposobem na rozwiązanie żłobkowych problemów będzie też rozbudowa żłobka przy ulicy Maczka. Pojawi się tam kilkadziesiąt nowych miejsc. Przypomnijmy: na ten cel miasto otrzymało rządowe dofinansowanie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
91 %
0.8kmh
61 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE