sobota, 3 grudnia, 2022

7,3 mln zł do rozdania.

Dokładnie taka kwota czeka w Budżecie Obywatelskim Gorzów na rok 2023. Właśnie dzisiaj ruszył też nabór wniosków do nowej edycji. Ostateczny termin złożenia mija 10 lutego.

Procedura BO wypracowana jest już od kilku lat. Przez ponad 30 dni będą zbierane pomysły na zadania i inicjatywy. W okresie od lutego do kwietnia zgłoszone pomysły zostaną poddane weryfikacji. W drugiej połowie kwietnia zostanie opublikowany wykaz zaopiniowanych projektów. Negatywne opinie zostaną uzasadnione, ale przysługuje Ci 14 dni na odwołanie się od tej decyzji. Tegoroczne spotkania dyskusyjne zaplanowano w dniach 17.05-14.06. To na nich będzie można przeprowadzić tzw. sieciowanie projektów, czyli łączenie projektów zadań w pakiety. Głosowanie odbędzie się na początku września. Wyniki głosowania powinny być znane w ostatnich dniach września.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

Budżet Obywatelski funkcjonuje w Gorzowie od 2013 roku. Z inicjatywą wyszli wtedy radni Platforma Obywatelska – Gorzów Wielkopolski i szybko przekonali do pomysłu pozostałych radnych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl Pokaż mniej

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
0.2 ° C
0.2 °
-0.7 °
80 %
1.3kmh
89 %
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
4 °
czw.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE