czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowy operator Miejskiego Roweru?

Nowy operator Miejskiego Roweru?

Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zabezpieczono 2 mln zł na obsługę systemu wypożyczalni roweru miejskiego. Dotychczasowemu operatorowi Nextbike Polska S.A. właśnie kończy się 3-letnia umowa.

– Umowa z poprzednim operatorem była podpisana na trzy lata. Ten czas właśnie minął i musimy ogłosić nowy przetarg. Rozważaliśmy różne opcje, jednak nie chcemy być właścicielem infrastruktury, wszystkie duże miasta też zlecają prowadzenie systemu zewnętrznym operatorom. Ogólnie mieszkańcy byli zadowoleni z takiego rozwiązania, dlatego pozostajemy przy tej koncepcji, ale kolejna umowa będzie obowiązywać dwa lata – tłumaczył prezydent Janusz Kubicki.

Już w październiku firma informowała, że zamyka konta rowerowe i aby je utrzymać należało wyrazić zgodę na przeniesienie danych osobowych na rzecz administratora, jakim został Urząd Miasta. Jaka przyszłość czeka rower miejski?

Jeszcze w październiku radny Robert Górski zastanawiał się w rozmowie z Gazetą Lubuską czy ten projekt ma jeszcze sens.

– W tym roku kończy się umowa z obecną firmą na prowadzenie rowerów miejskich i należałoby rozpisać kolejny przetarg. Zanim to się stanie myślę, że powinniśmy na poważnie zastanowić się, czy chcemy kontynuować ten projekt, czy w ogóle ma to sens. Być może lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu dołożenie tych pieniędzy do rozbudowy miejskich ścieżek rowerowych – mówił

Skoro jednak dzisiaj dołożono pieniądze to najwyraźniej prezydent podjął decyzję o kontynuowaniu zadania. Czasu nie jest zbyt dużo na wyłonienie nowego operatora, gdyż sezon zazwyczaj rozpoczynał się 1 marca. Zielonogórski Rower Miejski okazał się dużym sukcesem z blisko 35 tys. zarejestrowanych użytkowników.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl Pokaż mniej

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
16.1 ° C
16.7 °
9.4 °
38 %
2.4kmh
2 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
19 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE