piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Angielski? No problem! Maturzyści z Gorzowa zadowoleni

Angielski? No problem! Maturzyści z Gorzowa zadowoleni

Drugiego dnia matur młodzież zmierzyła się z językami obcymi. Na pierwszy ogień poszedł język angielski i, jak się okazało, egzamin nie sprawił maturzystom większych problemów. To już kolejny dzień, gdy wychodzą z sal egzaminacyjnych z uśmiechem na ustach.

Trwa matura 2023

Najpierw język polski, a teraz języki obce – młodzież ma za sobą już dwa dni zmagania się z egzaminem dojrzałości – jednym z ważniejszych egzaminów w ich życiu, którego wyniki zdecydują o ich dalszej przyszłości.

Młodzież przystępując do matury mogła wybierać spośród kilku języków obcych, wśród nich oczywiście język angielski, ale także niemiecki, rosyjski, hiszpański, francuski i włoski.

W piątek (05.05) o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin z angielskiego, a o 14:00 pozostałe języki obce. To w sumie nowość, że drugiego dnia matur młodzież przystępuje do języków obcych, ponieważ zazwyczaj było tak, ze po języku polskim przychodził czas na matematykę. Tym razem z królową nauk maturzyści zmierzą się jednak dopiero w poniedziałek (08.05).

Jakie wrażenia po egzaminie z języka angielskiego?

O to jak poszło na angielskim zapytaliśmy młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie. Jak przyznali: to bułka z masłem!

„Egzamin był banalnie prosty, ale w sumie spodziewałam się, ze tak będzie. Dobrze znam angielski, więc podeszłam do niego na pełnym luzie” przyznała jedna z maturzystek.

Podobnego zdania były też inne osoby zdające w piątek język angielski.

A co było na egzaminie? Formuła pytań tradycyjnie się nie zmienia. Jest czytanie ze zrozumieniem, słuchanie i pisanie – w tym wypadku młodzież musiała napisać list.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
27.7 ° C
27.7 °
27.7 °
43 %
0.9kmh
70 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE