czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Autobus dojedzie pod Słowiankę i do Areny. Nowe trasy komunikacyjne w Gorzowie

Autobus dojedzie pod Słowiankę i do Areny. Nowe trasy komunikacyjne w Gorzowie

To świetne ifnromacje dla pasażerów MZK, którzy lubią spędzać wolny czas aktywnie. Po zakończeniu robót na ul. Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej dojazd do kompleksów sportowych Słowianki, a także do nowo budowanej Areny Gorzów, będzie dużo łatwiejszy. Wszystko dlatego, że pojawią się tam now przystanki.

O możliwość dojazdu do Słowianki i hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie pytano już dawna. Teraz wszystko staje się jasne, bo urzędnicy przedstawili propozycje nowych rozwiązań komunikacyjnych. Dzięki nim dojazd zarówno na basen, lodowisko czy na mecz koszykarek będzie dużo łatwiejszy i przyjemniejszy.

Po ukończeniu remontów ulicy Słowiańskiej i Kosynierów Gdyńskich w systemie przesiadkowym będzie możliwość dojazdu do obiektów „Słowianki” z różnych części miasta – informują służby miejskie zajmujące się transportem publicznym. Główną rolę w tym zakresie pełnić będzie linia 111.

Nowe połączenie autobusowe na Słowiankę i do Areny

Zgodnie z założeniami komunikacja będzie się odbywać z wykorzystaniem wspólnych przystanków z innymi liniami albo w ramach naturalnego węzła przesiadkowego w centrum miasta. Istotną rolę spełniać będzie przystanek „Długosza” przy ul. Aleksandra Fredry.

– Odległość pomiędzy tym przystankiem a „Słowianką” wynosi około 300 m, a w przeciwnym kierunku około 250 m. Eksperci branży transportu zbiorowego przyjmują, że akceptowalna dla pasażera maksymalna odległość od miejsca rozpoczęcia lub zakończenia podróży mieści się w przedziale od 300 do 400 metrów. Odległość przystanków od „Słowianki” mieści się w dolnej granicy wspomnianych założeń informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Zanim zdecydowano o nowych rozwiązaniach komunikacyjnych nad sprawą pochylili się eksperci, którzy przygotowali wnikliwą analizę ekonomiczną uwzględniając m.in. potrzeby przewozowe i tzw. potoki pasażerskie.

– W analizach rozważana jest również możliwość zaproponowania innych alternatywnych możliwości komunikacji, jednak racjonalne stanie się to po oddaniu do użytku Areny Gorzów, która będzie dodatkowym generatorem ruchu uważają eksperci branży transportu prowadzący analizy.

Nowa linia wyruszy na gorzowskie ulice

Póki co powrót do kursowania linii nr 111 nie jest możliwy z uwagi na trwające inwestycje drogowe. Dlatego urzędnicy zdecydowali o uruchomieniu całkiem nowej linii – nr 109 – która połączy osiedle Górczyn z Osiedlem Europejskim przez ulicę Słowiańską.

Takie rozwiązanie ma zapewnić obsługę „Słowianki” i Areny Gorzów umożliwiając wygodną przesiadkę w kierunku Słowianki z linii tramwajowych 2 i 3, jadących w kierunku Piasków w kompleksie przystanków Sąd Okręgowy – Roosevelta i pozwalając na dojazd do różnych części miasta.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
10 ° C
10 °
10 °
63 %
3.7kmh
6 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE