piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bezrobocie w Gorzowie znów wzrosło. Dlaczego?

Bezrobocie w Gorzowie znów wzrosło. Dlaczego?

Jak co miesiąc Powiatowy Urząd Pracy przedstawił statystyki dotyczące ilości osób bezrobotnych w całym województwie i powiecie. Jak się okazuje październik jest kolejnym miesiącem, gdy stopa bezrobocia rośnie. Czy jest się czego obawiać?

Niestety, ogólna sytuacja gospodarcza na świecie, wojny i rosnąca inflacja, a tym samym bankructwo wielu firm sprawiają, że coraz więcej osób ma problemy ze znalezieniem pracy. Świadczą o tym dobitnie przedstawiane co miesiąc statystyki dotyczące bezrobocia. Jak wygląda ono w tej chwili?

Stopa bezrobocia w Gorzowie wzrosła

Jak informują analitycy: w październiku stopa bezrobocia w Gorzowie wyniosła 2,4%, a to oznacza, że jest nieco wyższa niż w poprzednich miesiącach. Dla porównania: w sierpniu wynosiła 2,2%, we wrześniu 2,3%.

Eksperci twierdzą jednak, że to naturalne zjawisko, które często występuje w okresie jesienno-zimowym. W tym czasie jest bowiem dużo mniej pracy w rolnictwie czy też w budownictwie, dlatego najnowsze statystyki nie powinny bardzo martwić.

W Gorzowie w ubiegłym miesiącu liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o 32 osoby. Na początku października zarejestrowane były bowiem 1283 osoby, a pod koniec miesiąca 1315.

Stopa bezrobocia w województwie lubuskim. Gdzie najłatwiej znaleźć pracę?

Stopa bezrobocia w województwie lubuskim pod koniec października wyniosła 4,3%, co oznacza również nieznaczny wzrost w porównaniu do września, kiedy to wskaźnik ten oscylował na poziomie 4,2%.

Najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w powiatach: strzelecko-drezdeneckim (8,7%), wschowskim (7,3%) i międzyrzeckim (7,2%), a najniższą w powiecie słubickim (2,2%), w Gorzowie (2,4%) oraz w powiecie świebodzińskim (2,5%).


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE