niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKolejne dofinansowanie i kolejna droga do remontu! Dobre informacje dla mieszkańców Kalska

Kolejne dofinansowanie i kolejna droga do remontu! Dobre informacje dla mieszkańców Kalska

Gmina Międzyrzecz otrzymała dofinansowanie, dzięki któremu uda się wyremontować kolejną drogę. Tym razem pieniądze przeznaczone zostaną na utwardzenie gruntowej drogi przecinającej centrum wsi Kalsko. Najpier jednak czas na przetarg.

To świetne informacje dla mieszkańców Kalska, którzy już wkrótce nie będą narzekać na dziury i niewygodę. Gmina Międzyrzecz otrzymała dofinansowanie w wysokości 830 tys. 309 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Dzięki temu uda się wyremontować, a dokładniej utwardzić drogę biegnącą przez centrum wsi, równolegle do drogi powiatowej. Oprócz tego pojawi się również nowe oświetlenie.

Na początek jednak konieczne jest ogłoszenie przetargu na wykonawcę prac. Urzędnicy zapowiadają, ze nastąpi to natychmiast po podpisaniu umowy z marszałkiem województwa o przyznaniu dotacji. A kiedy planowane jest zakończenie inwestycji?

– Droga zostanie wyremontowana do grudnia przyszłego roku. Będzie prezentem pod choinkę dla mieszkańców tej wsi – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.

Całkowity koszt zadania to około 1 mln 300 tys. zł.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-2.4 °
-2.4 °
94 %
4.3kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE